bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 2162

Rozpoczęła się rekonstrukcja mostu na rzece Białej na ul. 11 Listopada

Wraz z początkiem lutego rozpoczęła się rekonstrukcji mostu na rzece Białej w ciągu ulicy 11 Listopada w Bielsku-Białej. W efekcie - w zakresie formy i gabarytów - most będzie wierną kopią historycznej przeprawy przez Białą z okresu międzywojennego. W tym roku świętujemy okrągły jubileusz 70-lecia połączenia Bielska i Białej.

Rozpoczęła się rekonstrukcja mostu na rzece Białej na ul. 11 Listopada
Rozpoczęła się rekonstrukcja mostu na rzece Białej na ul. 11 Listopada · fot. UM Bielsko-Biała


Prace na moście zaczęły się 1 lutego. Wszystko potrwa kilka dni, ale zakończenie inwestycji zależy też od warunków atmosferycznych. O ile nie będzie padał deszcz, rekonstrukcja będzie gotowa w ciągu tygodnia.

Rekonstrukcja mostu polega na wykonaniu konstrukcji aluminiowej. Roboty obejmują produkcję i montaż dwóch przęseł aluminiowych o długości 21 m, szerokości 0,70 m i wysokości 2,85 m. Konstrukcja będzie podświetlona oświetleniem halogenowym z możliwością zmiany koloru światła.

Po wstępnych pracach, wykonawca inwestycji przywiezie na miejsce gotowe przęsła i je osadzi.
Przetarg na wykonanie rekonstrukcji wygrała firma ALU FORCE Daniel Popiel ze Skoczowa. Koszt prac opiewa na 287.000 zł.

Most na rzece Białej w ciągu ulicy 11 Listopada to jeden z symboli miasta. Stanowi przeprawę przez rzekę Białą, która w przeszłości była granicą Królestwa Czeskiego i Polskiego, monarchii austriackich Habsburgów i Rzeczpospolitej, Śląska Austriackiego i Galicji, województw śląskiego i krakowskiego i wreszcie Bielska oraz Białej, które 1 stycznia 1951 roku zostały połączone w jedno miasto.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.