bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 7088

Radcą prawnym CUW została córka wiceprezydenta

„Niesmak?” „Utrata autorytetu przez bielski urząd?” - takie opinie wybrzmiały po kontrowersyjnym wyborze radcy prawnego Centrum Usług Wspólnych w Bielsku-Białej. Na to urzędnicze stanowisko jednostki podległej magistratowi została bowiem wybrana córka wiceprezydenta Piotra Kuci.

ratusz
Ratusz w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Radny Janusz Buzek poinformował w swej interpelacji skierowanej do prezydenta Bielska-Białej, iż w dniu 29 stycznia ukazało się ogłoszenie Dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Bielsku-Białej o wyniku końcowym naboru na wolne stanowisko urzędnicze - radcy prawnego. Jak się okazuje, osoba, która została wybrana, to członek rodziny jednego z zastępców Jarosława Klimaszewskiego.

- Pan wiceprezydent Piotr Kucia potwierdził mi, że chodzi o jego córkę. Warto zwrócić uwagę, że CUW podlega służbowo trzeciego Zastępcy Prezydenta Miasta, czyli Piotrowi Kuci - stwierdził Buzek.

Dlatego zawnioskował o anulowanie naboru, jeżeli zgłosiła się tylko jedna osoba spełniająca wymagania formalne.

Przedstawiciel bielszczan w zaistniałej, kontrowersyjnej sytuacji zaapelował także do władz miasta o wprowadzenie Kodeksu Etyki w urzędzie miejskim oraz w jednostkach podległych, zgodnie z którym "nie będzie można zatrudniać krewnych prezydentów, naczelników i dyrektorów w pierwszym i drugim stopniu pokrewieństwa oraz w drugim i trzecim stopniu pokrewieństwa w linii bocznej".

- Uchroni to autorytet bielskiego samorządu przed dwuznacznymi sytuacjami i niesmakiem - podkreślił radny.

Tymczasem w bielskim ratuszu nie widzą nic niepokojącego w tym wyborze.

- W tej sprawie żaden z zapisów Kodeksu Etyki, który obowiązuje w bielskim urzędzie miejskim nie został złamany - poinformował Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

I zaznaczył, że CUW jest nadzorowany przez wiceprezydenta Adama Ruśniaka.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.