bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 822

Czarter jachtu na Bałtyku - Bavaria C50

Materiał partnera:

Wielu z nas, już teraz zastanawia się, jak spędzi tegoroczne wakacje. Planowanie urlopu jest jednak obecnie dość mocno utrudnione, ze względu na sytuację epidemiczną na świecie. Pandemia Koronawirusa COVID-19 ograniczyła bowiem w znacznym stopniu, możliwości podróżowania i wypoczynku. Na szczęście, istnieje jeszcze całkiem sporo znakomitych sposobów na organizację beztroskich, niezapomnianych chwil, z dala od trudów dnia codziennego. Alternatywą dla popularnych wcześniej wycieczek, jest, chociażby czarter jachtu na Bałtyku. Tak nietuzinkowa propozycja, zapewni absolutnie wyjątkowe doznania i niezapomniane przeżycia. Niezależnie od płci i wieku uczestników, wyśmienita zabawa gwarantowana!

Czarter jachtu na Bałtyku - Bavaria C50


Bavaria C50 „The Wind” - obietnicą niezapomnianej przygodySkoro mowa o usłudze czarteru, szczególnie polecamy model jachtu Bavaria C50. Prezentuje on niezwykle nowoczesne rozwiązania techniczne oraz elektroniczne, łącząc jednocześnie elegancką stylistykę i doskonałe parametry nautyczne. Jednostka została także specjalnie zaprojektowana, by ułatwić zarówno eksploatację, jak i użytkowanie. Dzięki całkowicie nowej linii i lżejszej konstrukcji jacht posiada aktualnie najlepsze osiągi w klasie. Tym samym, jest on znany i ceniony w tymże segmencie.

C50 to zatem szybkość, luksus i komfort w jednym, a duży plus należy się zwłaszcza za ten ostatni element. Jako że kwestia wygody gra tu bezsprzecznie pierwsze skrzypce, Bavaria C50 be problemu pomieści 12 osób. Do Waszej dyspozycji, oddajemy aż pięć dwuosobowych kabin - do wynajęcia samodzielnie lub z profesjonalnym skipperem. Przyda się on wówczas, gdy nie posiadasz patentu, uprawniającego do żeglugi lub po prostu brak Ci doświadczenia. Jak wiadomo, szerokie wody bywają niebezpieczne, stąd w owym wypadku, naprawdę warto skorzystać z dostępnej opcji.

Zwiedzanie Bałtyku z pokładu jachtuWyruszając z Mariny Kołobrzeg, rozpoczniecie malowniczy rejs po naszym ojczystym morzu, w kierunkach, proponowanych na norwinds.pl. W grę wchodzą przepiękne wybrzeża i wyspy polskie, duńskie, szwedzkie, a także niemieckie. Rugia, czy Møn będą urzekającymi punktami na planie rejsu, obfitującymi w dziką przyrodę i strome zbocza klifów, natomiast spragnionym jeszcze większej ilości adrenaliny, polecamy obrać kurs na Bornholm. Nie bez przyczyny jest to najpopularniejsza trasa na Bałtyku, biorąc pod uwagę cudowne krajobrazy po drodze, historyczne miasteczka i pozostałe atrakcje, w tym również kulinarne.

Sam Bornholm stanowi ponadto świetną bazę wypadową dla żeglarzy, chcących eksplorować dalsze zakątki Morza Bałtyckiego. Wyspa kusi zapachami wędzonych ryb, wysublimowaną estetyką starych kamieniczek i słynną gościnnością mieszkańców. Gdy macie zamiar poczuć magiczny klimat północy, bez wahania wybierzcie się w tę podróż.

Dodatkowo trzeba też wspomnieć o wyspach Alandzkich, najcieplejszym miejscu w całej Skandynawii w okresie letnim. Tajemniczy archipelag, pomimo iż najmniej znany wśród polskich turystów, nazywany jest powszechnie „Perłą Bałtyku”. Pływając pośród tysiąca drobnych, skalistych wysepek, docenicie spokój, jaki panuje dookoła i wszechobecną bliskość natury. Jest to wobec tego idealny pomysł dla zapracowanych, na oderwanie się od codziennego szumu miasta i ukojenie zmysłów.

Oprócz tego Alandy, choć autonomiczne pozostają częścią Finlandii. Jako najstarsza autonomia na obszarze krajów nordyckich, wyspy Alandzkie wciąż przyciągają amatorów żeglarstwa, których niewątpliwie intryguje historia akwenu. Jeśli i Ty jesteś historycznym freakiem, koniecznie weź pod uwagę tenże rejs!Czarter jachtu Bavaria C50 to sposób na udane i bezpieczne wakacjeUsługi czarteru jachtu na Morzu Bałtyckim to złożony proces organizacyjny. W nordwinds.pl dołożono wszelkich możliwych starań, by oferowany produkt, spełniał niezbędne wymogi bezpieczeństwa. Nierzadko występujące na Bałtyku wysokie fale, porywiste wiatry i zmiany pogody, są zawsze uwzględniane przy planowaniu danej wycieczki i naszym zadaniem jest sprostać tym zagrożeniom. Wyszkolony skipper, na bieżąco monitoruje warunki pogodowe i wie, jak zachować się w najtrudniejszych sytuacjach - np. podczas ewentualnego sztormu. Aby jednak uniknąć niepotrzebnego stresu, odpowiednio wcześniej dobrana trasa, pozwala czerpać garściami i smakować każdy moment podróży.

Żeglując samodzielnie, sprawa ma się nieco inaczej, gdyż musisz posiadać patent jachtowego sternika morskiego albo kapitana jachtowego. Oba są bowiem wymagane do czarteru jachtu na Bałtyku. Poza tym jedna osoba na pokładzie musi przedstawić świadectwo SRC, uprawniające do obsługi radia UKF.

Luksus na wyciągnięcie rękiW norwinds.pl, w Marinie Kołobrzeg znajdziemy wiele modeli jachtów, aczkolwiek Bavaria C50 jest teraz zdecydowanie królową pośród całej reszty. Ponadczasowy kształt żelazka, połączony z harmonijnym designem tworzy jakże przyjemny widok dla oka. Bavaria C50, choć jest „dzieckiem” konstruktora jachtów regatowych, zaskakuje pięknem i zmysłowością. Zaprezentowana dumnie na targach żeglarskich w Dusseldorfie w 2018 roku, równie gorąco zaprasza na swój pokład zarówno zawodowych żeglarzy, jak i amatorów. Zadzwoń, dowiedz się i zaryzykuj! Wakacje 2021 należą do Ciebie!