bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lutego 2021
  • 2 lutego 2021
  • wyświetleń: 9294

[FOTO] Groźny pożar w Bierach. Paliły się poddasze i dach budynku

Do groźnego pożaru domu jednorodzinnego doszło w poniedziałek około godziny 19.30 w Bierach (gmina Jasienica) przy ulicy Słonecznej. Według zgłoszenia, które trafiło do oficera dyżurnego straży pożarnej, cały budynek miał być objęty ogniem.

Pożar budynku w Bierach - 01.02.2021 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Antek


Paliły się poddasze oraz dach budynku. Na miejscu interweniowały liczne jednostki straży pożarnej z gminy Jasienica oraz PSP w Bielsku-Białej. - Z budynku przed przybyciem pierwszych zastępów wyszła jedna osoba, która potwierdziła iż w budynku nie ma innych osób. Działania zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody na dach budynku oraz jednego od wewnątrz na palące się poddasze. W międzyczasie ratownicy przeszukali budynek celem potwierdzenia informacji o braku innych osób wewnątrz - informuje st. kpt. Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy KM PSP w Bielsku-Białej.

Ogień udało się opanować około godziny 20.00. - Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki poszycia dachu oraz części ścian na parterze budynku tuż przy kominie. Następnie budynek sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej w celu wyeliminowania zarzewi ognia. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Świętoszówka celem dozorowania pogorzeliska - dodaje rzeczniczka bielskich strażaków.

W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku i częściowo jego ściany. Przyczynę pożaru ustala policja. Działania zakończono o godzinie 22.44. Poza jednostkami z PSP w działaniach brały udział zastępy z OSP Jasienica i Świętoszówka.

sid, mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.