bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lutego 2021
  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 1811

Bielska Zadymka Jazzowa Festiwalem Roku według magazynu Jazz Forum

Znamy już wyniki organizowanej przez miesięcznik Jazz Forum Ankiety Krytyków Jazz Top 2020. W kategorii najlepszy festiwal zwycięstwem (ex-aequo) podzieliły się dwa festiwale: LOTOS Jazz Festival - 22. Bielska Zadymka Jazzowa oraz wrocławski Jazz nad Odrą.

Marta Wajdzik
Marta Wajdzik na Bielskiej Zadymce Jazzowej · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


Bielska Zadymka Jazzowa zwyciężyła w kategorii najlepszy festiwal oraz koncert roku, za jaki uznana została zadymkowa gala zorganizowana w NOSPR w Katowicach z udziałem Rona Cartera, Richarda Galliano oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Adama Sztaby. Dodatkowo, w kategorii nadzieja roku - muzyk na pierwszym miejscu znalazła się młoda bielska saksofonistka Marta Wajdzik, której debiutancką płytę My Planet w 2020 roku wydało Stowarzyszenie Sztuka Teatr, jej promocja odbyła się podczas LOTOS Jazz Festival 22. Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Nadzieją roku wśród zespołów jest O.N.E. Quintet - grupa, w której gra kontrabasistka i kompozytorka z Bielska-Białej Kamila Drabek. Muzykiem wszech czasów został zmarły przed kilkoma laty trębacz Tomasz Stańko, który przez lata współorganizował drugi z jazzowych festiwali w Bielsku-Białej - Jazzową Jesień, obecnie festiwal nosi jego imię.

Wyniki ankiety w poszczególnych kategoriach opublikowane zostały na stronie: jazzforum.com.pl/main/news/jazz-top-2020-ankieta-krytykow1
Koncert roku - festiwalowa gala, zarejestrowana przez europejską telewizję kulturalną Arte, dostępna na stronie: www.arte.tv/pl/videos/RC-018757/bielska-zadymka-jazzowa-2020/

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.