Wiadomości

  • 30 stycznia 2021
  • 31 stycznia 2021
  • wyświetleń: 11183

Nie byli już w stanie założyć kurtek. Bielscy żołnierze pomogli morsom

Jeszcze nie tak dawno było głośno o turystach, którzy wybrali się na Babią Górę praktycznie nie posiadając ubrań. W piątek, 29 stycznia podobne zdarzenie miało miejsce na Tarnicy w Bieszczadach. Dwóch mężczyzn z nagimi torsami rozpoczęło wędrówkę z Ustrzyk Górnych w kierunku najwyższego szczytu tego pasma. Pomogli im żołnierze z 18. Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska Białej.

morsy 18 batalion powietrznodesantowy Bielsko-Biała
Nie byli już w stanie założyć kurtek. Bielscy żołnierze pomogli morsom · fot. GOPR Bieszczady


O zdarzeniu poinformowało w mediach społecznościowych GOPR Bieszczady. Mężczyźni podczas wędrówki dołączyli do grupy żołnierzy. Na połoninach wiał silny wiatr, a widoczność była bardzo ograniczona. Żołnierze zachęcili obu morsów, by się ubrali i zawrócili. Ci jednak zdecydowali, że idą dalej. Na szczycie Tarnicy nie byli już w stanie samodzielnie założyć puchówek, które mieli w plecaku. Pomogli im żołnierze, którzy równocześnie podjęli decyzję o zmianie trasy i sprowadzeniu obu turystów do Wołosatego. Tym razem - dzięki pomocy żołnierzy z 18. Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska Białej - obyło się bez udziału Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Oczywiście, każdy z nas ma prawo korzystać w swój własny sposób z jego wolnego czasu, ale bardzo prosimy przy tym o dużą dawkę rozsądku. W tym wypadku granica między bezpieczeństwem, a poważnymi problemami zdrowotnymi jest bardzo cienka. W tym wszystkim chodzi o bezpieczeństwo nie tylko wasze - morsów - ale też i przygodnych turystów oraz ratowników - apelują ratownicy bieszczadzkiego GOPR.

ar / bielsko.info

źródło: GOPR Bieszczady

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.