Wiadomości

  • 30 stycznia 2021
  • 1 lutego 2021
  • wyświetleń: 6118

34-latek chciał strzelić sobie w głowę. Obezwładniła go policja

Późnym wieczorem w piątek, 29 stycznia 34-latek z Bielska-Białej zgłosił na policję zamiar popełnienia samobójstwa za pomocą strzału w głowę z pistoletu. Został obezwładniony przez funkcjonariuszy wyposażonych w sprzęt kuloodporny.

policja, napad, kamizelka kuloodporna
Bielszczanin chciał popełnić samobójstwo poprzez strzał w głowę · fot. sid / bielsko.info


Wszystko rozegrało się na prywatnej posesji przy ul. Witosa w Bielsku-Białej.

- W piątkowy wieczór, około godziny 22.15 dyżurny bielskiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który zgłosił zamiar popełnienia samobójstwa przy użyciu posiadanej przez siebie broni. Na miejsce zostały skierowane patrole policyjne odpowiednio wyposażone w sprzęt kuloodporny. Gdy służby dotarły pod posesję, usłyszały jeden pojedynczy wystrzał z broni. Po chwili zza budynku wyszedł mężczyzna - 34-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który celował sobie z pistoletu w głowę. Nie reagował na wezwania policjantów do odłożenia broni, a więc do zachowania zgodnego z prawem. Nie wykonywał poleceń wydawanych przez służby, dlatego został obezwładniony przez policjantów. W akcji nikomu nic się nie stało. Broń została zabezpieczona. Badania wykazały, że mężczyzna miał niecałe 0,5 promila alkoholu we krwi. Został zatrzymany do czasu wyjaśnienia czy posiadał broń legalnie. Trwa postępowanie w tej sprawie - mówi Roman Szybiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Z naszych informacji wynika, że na miejscu pracowało kilka patroli policji. Ze względów bezpieczeństwa, w początkowej fazie działań, karetka pogotowia nie podjeżdżała bezpośrednio do miejsca interwencji.

sid, ar / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.