bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lutego 2021
  • wyświetleń: 1936

MZD poszerzy strefy płatnego parkowania. Opłaty bez zmian

Funkcjonująca w Bielsku-Białej strefa płatnego parkowania zostanie poszerzona o dwa obszary. Zmiany mają wejść w życie za kilka miesięcy - w tegoroczne wakacje.

parkomat
MZD poszerzy strefy płatnego parkowania. Opłaty bez zmian · fot. MZD Bielsko-Biała


- Istniejąca strefa płatnego parkowania (SPP) w przestrzeni pasów drogowych Bielska-Białej nie tylko umożliwia znalezienie miejsca do zaparkowania samochodu, ale co równie ważne zwiększa rotację i skraca czas postoju w tym obszarze. Ułatwia to znalezienie miejsca większej ilości kierowców i załatwienie pilnych spraw z szybkim odjazdem z zatłoczonego centrum. Daje też możliwość parkowania pojazdów mieszkańcom obszaru wchodzącego w zasięg strefy. Nie dziwi zatem, że wśród wnioskodawców jej poszerzenia są właśnie sami mieszkańcy - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Funkcjonująca SPP zostanie poszerzona o dwa obszary wytyczone ulicami: Fryderyka Chopina, ul. Listopadową, ul. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz ul. 1 Maja, ul. PCK, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Dworkową, ul. Romana Dmowskiego.

Mapa
Mapa z poszerzoną strefą płatnego parkowania · fot. MZD Bielsko-Biała


Na rozszerzonym obszarze zostanie zainstalowanych 27 nowych parkomatów. Urządzenia posiadają tę samą funkcjonalność, co już działające. Opłatę można będzie zatem dokonać przy pomocy bilonu, karty płatniczej i systemu BLIK. Możliwe będzie także uiszczenie opłaty dodatkowej w parkomacie. Transakcje ułatwi także możliwość korzystania z wbudowanego czytnika kodów QR. Analogicznie do urządzeń już funkcjonujących, nowe będą posiadać kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną, a zasilanie zapewni autonomiczny układ złożony z panelu solarnego i akumulatora.

- Opisane powyżej zmiany nie wpłyną na obowiązujące dotąd stawki opłat w SPP. Decyzją Rady Miejskiej Bielska-Białej te pozostają na dotychczasowym poziomie. Poszerzoną strefą nadal będzie zarządzać Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, a sprawdzaniem wniesionych przez kierowców opłat będą się zajmować, jak dotąd kontrolerzy, będący jego pracownikami - podkreśla MZD.

Osoby preferujące korzystanie z mobilnych metod płatności nadal mogą korzystać z aplikacji SkyCash lub moBILET.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania zaplanowano na 1 lipca 2021 roku.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.