bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lutego 2021
  • wyświetleń: 1724

Do Ustki dojedziemy koleją. Połączenie poleca prezydent miasta

Na wieży widokowej stojącej na Szyndzielni znajduje się drogowskaz pokazujący kierunek naszego partnerskiego miasta, Ustki. Może to właśnie zainspirowało Polskie Koleje Państwowe do połączenia tego będącego w granicach Bielska-Białej szczytu z morzem za pomocą pociągu InterCity Szyndzielnia.

tlk szyndzielnia, pociąg, dworzec, intercity
TLK "Szyndzielnia" · fot. bielsko.info


Pociąg InterCity Szyndzielnia kursuje codziennie z Bielska-Białej do Ustki. Wyjeżdża z Bielska-Białej o godz. 7.52 i podąża przez Kędzierzyn-Koźle, Opole, Wrocław, Poznań i Koszalin do Ustki, przyjeżdżając tam planowo o godz. 18.28. W drugą stronę rozpoczyna bieg o godz. 9.07 i do Bielska-Białej dociera o godz. 19.52. Podróż ze stolicy Podbeskidzia nad morze trwa ok. 10,5 godziny. Bilet w wagonach II klasy kosztuje 83 zł, a w wagonach I klasy jest droższy o 25 zł.

- Jak wiadomo, Ustka to od wielu lat nasze miasto partnerskie, z którym utrzymujemy bardzo bliskie relacje. Wiem, że wielu bielszczan często wybiera Ustkę jako miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku, a mieszkańcy Ustki bywają w naszym mieście - i to nie tylko zimą. Dobrze zatem, że takie kolejowe połączenie powstało. Myślę, że sporo osób z niego chętnie skorzysta. Od pewnego czasu - dzięki nowej infrastrukturze drogowej - można co prawda dotrzeć dość szybko nad Bałtyk samochodem, ale jest wciąż wiele osób, które cenią komfort i bezpieczeństwo podróżowania koleją - powiedział Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.