bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 stycznia 2021
  • wyświetleń: 430

Wakacje nad morzem - gdzie jechać z dzieckiem?

Materiał partnera:

Spacery o zachodzie słońca, uspokajający szum fal, ciepły piasek ogrzewający stopy oraz moc atrakcji - zarówno dla małych, jak i całkiem dużych. Polskie wybrzeże to mnóstwo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić razem z dziećmi. Poniższy zbiór informacji, przygotowany przez portal Noclegowo.pl, z pewnością ułatwi wybór odpowiedniego miejsca na rodzinne wakacje nad morzem.

Wakacje nad morzem - gdzie jechać z dzieckiem?


Dokąd nad morze z dzieckiem?Gdzie spędzić urlop nad morzem z dziećmi? To pytanie z pewnością spędza sen z powiek rodzicom, planującym wakacyjny wypoczynek. Zanim jednak wybierzemy konkretną miejscowość, dobrze jest zastanowić się, jaki rodzaj aktywności będzie dla nas odpowiedni. Wiele rodzin poszukuje cichego, ustronnego miasteczka (lub urokliwej, nadmorskiej wsi), inni preferują większe, ale przyjazne dzieciom miasta. Do pierwszej kategorii można zaliczyć Sasino, Pobierowo, Trzęsacz, Mrzeżyno, Dźwirzyno, Rowy, Karwię czy Sztutowo. Do drugiej grupy należą m. in. Gdańsk, Sopot i Świnoujście. Jednym z najciekawszych kierunków, który warto rozważyć podróżując z dzieckiem, jest - położony między morzem a Zalewem Kamieńskim - Dziwnów. To niewielka miejscowość, posiadająca jednak szereg zalet. Pierwszą z nich jest fantastyczna, szeroka plaża, drugą - okoliczne lasy, dzięki którym można tu zaczerpnąć naprawdę czystego powietrza. Dziwnów to miasteczko dobrze skomunikowane z resztą kraju, gdzie znaleźć można kilka wyjątkowych atrakcji, m. in. Park Miniatur i Kolejek oraz prawdziwą gratkę dla miłośników techniki - most zwodzony. Z przystani pasażerskiej w Dziwnowie, statkiem wycieczkowym dopłyniecie natomiast do równie wartej uwagi miejscowości - Kamienia Pomorskiego.

Wakacje nad morzem - gdzie jechać z dzieckiem?


Atrakcje nad morzem dla dzieciWybierając się nad morze z dzieckiem, warto sprawdzić, w jakich lokalizacjach znajduje się największa liczba - odpowiednich dla wieku naszych pociech - atrakcji. Miasta, które słyną z zabytków, to z pewnością dobry wybór, jeśli Wasze dziecko jest już w wieku szkolnym. Wizyta w innowacyjnym muzeum czy historycznej twierdzy może być wspaniałym uzupełnieniem procesu edukacji. Najpiękniejsze zamki na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim odnajdziecie w Malborku, Gniewie, Lęborku, Szczecinie i Słupsku. Młodsze dzieci na pewno ucieszą się z wizyty w jednym z nadmorskich fokariów (Fokarium w Helu, SeaPark w Sarbsku, Fokarium Dolina Charlotty w Strzelinku k. Słupska) lub ogrodów zoologicznych (Akwarium Gdyńskie, ZOO w Oliwie, Mini ZOO w Bychowie). Podczas wycieczki w okolice Niechorza warto natomiast zajrzeć do słynnej Motylarni.

Wakacje nad morzem - gdzie jechać z dzieckiem?


Co robić nad morzem, gdy pada?Planując wakacje nad morzem, zawsze mamy nadzieję na fantastyczną, słoneczną pogodę. Prognozy nie zawsze się jednak sprawdzają, ale to nie powód, by rezygnować z aktywności, a tym bardziej - zasłużonego wyjazdu! Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie znalezienie rozrywek, z których można skorzystać, niezależnie od panującej za oknem aury. Ogromna ilość takich atrakcji znajduje się w okolicach Trójmiasta oraz Półwyspu Helskiego - warto wziąć to pod uwagę, gdy urlop wypadnie nam w - często deszczowym - lipcu. Uwielbiacie kąpiele w Bałtyku, ale chwilowo nie są one możliwe? Zamieńcie falujące morze na basen z falą. Wypad do aquaparku, na przykład w Sopocie, to świetna propozycja dla całej rodziny. Nowoczesne parki wodne, poza basenami i zjeżdżalniami, posiadają często rozbudowaną strefę odnowy biologicznej oraz - jak chociażby ten w Redzie - bogatą ofertę atrakcji dla Waszych pociech. Nieco starsze dzieci może zainteresować wizyta w nowoczesnym centrum edukacyjnym - Hevelianum w Gdańsku lub Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Spragnieni zabawy skorzystają natomiast z propozycji licznych parków rozrywki na terenie aglomeracji trójmiejskiej (AirSpace Gdynia, Loopy’s World Gdańsk i wiele innych).

Wakacje nad morzem - gdzie jechać z dzieckiem?