bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 stycznia 2021
  • wyświetleń: 903

Pomogli już 187 osobom. Straż miejska wspiera bezdomnych

Jak każdej zimy, kiedy temperatury spadają poniżej zera, funkcjonariusze straży miejskiej w Bielsku-Białej kontrolują pustostany i miejsca, gdzie przebywają bezdomni. W sprawie pomocy dla nich można dzwonić pod numer telefonu 986.

Pomogli już 187 osobom. Straż miejska wspiera bezdomnych
Pomogli już 187 osobom. Straż miejska wspiera bezdomnych · fot. UM Bielsko-Biała


Działania, mające na celu zapewnić pomoc jak największej liczbie osób bezdomnych, prowadzone są zarówno w dzień, jak i w nocy. Osoby, które pozbawione własnego lokalu adoptują na prowizoryczne mieszkania pustostany, altany śmietnikowe, wnęki budynków informowane - są informowane o możliwości uzyskania pomocy, jej rodzajach, adresach miejsc świadczenia usług oraz o numerach telefonów alarmowych służb pomocowych. Strażnicy oferują również osobom bezdomnym gorącą herbatę.

Tegoroczna akcja pomocy bezdomnym realizowana w dobie pandemii koronowirusa prowadzona jest z zachowaniem rygorów sanitarnych. Przeszukując trudno dostępne miejsca, strażnicy niosąc pomoc potrzebującym, zachowują podstawowe zasady zapobiegawcze, które ograniczają ryzyko zakażenia. W akcji pomocowej zima 2020/2021 do tej pory strażnicy udzielili pomocy 187 osobom.

Bielszczanie posiadający informacje, gdzie gromadzą się osoby bezdomne, mogą za pośrednictwem numeru telefonu alarmowego 986 powiadomić Straż Miejską, co pozwoli na dotarcie i udzielenie potrzebującym niezbędnej pomocy.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.