Wiadomości

  • 28 stycznia 2021
  • 30 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2319

Możesz stać się nowym właścicielem zabytkowego Willysa 6-226

To będzie wyjątkowy 29. Finał WOŚP i mamy dla Was wyjątkową aukcję! Na charytatywni.allegro.pl trwa licytacja zabytkowego, specjalistycznego samochodu pożarniczego Willys 6-226. Cena wywoławcza wynosi 80 tysięcy złotych.

Możesz stać się nowym właścicielem zabytkowego Willysa 6-226
Możesz stać się nowym właścicielem zabytkowego Willysa 6-226 · fot. allegro.pl


- Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to czas, kiedy w naszych sercach płonie chęć pomagania drugiemu człowiekowi. Dla tych płonących serc mamy coś specjalnego! Pan Andrzej Kondrat i firma Takoni sp. z o.o. na licytację przekazała samochód specjalistyczno-pożarniczy Willys 6-226. Jest on przedmiotem kolekcjonerskim, należącym do grupy pojazdów zabytkowych oraz rzadkim modelem pojazdu pożarniczego, wyprodukowanym w 1959 roku. Przedstawiony samochód jest z pewnością jednym z nielicznych (o ile nie jedynym) egzemplarzem tego modelu przystosowanym dla potrzeb pożarnictwa w kraju - informuje sztab WOŚP przy Grupie Ratownictwa PCK Bielsko-Biała.

- Wyróżnia go czterosuwowy silnik o zapłonie iskrowym, o mocy silnika 117 KM. Pojazd jest po gruntownej renowacji. Odnowione zostało pełne wyposażenie, mechanizmy gaśnicze i zostały one doprowadzone do używalności. Samochód jest sprawny technicznie i może służyć jako specjalistyczny, zabytkowy pojazd pożarniczy. W trakcie przeprowadzonego remontu nie dokonano żadnych przeróbek, unowocześnień i modyfikacji. Można rzec, że Willys 6-226 to sprawny o niezmienionej specyfikacji, zabytkowy samochód pożarniczy. Pojazd przeszedł gruntowny przegląd dzięki pomocy firmy ASC Auto System - dodaje jeden z bielskich sztabów WOŚP. Licytacja znajduje się tutaj.

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.