Wiadomości

  • 24 stycznia 2021
  • 25 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3059

Poseł Mirosława Nykiel skierowała list do przedsiębiorców z regionu

Chodzi nie tylko o pomoc branży turystycznej, dotkniętej pandemią i związanym z nią zakazem działalności. Posłanka Mirosława Nykiel walczy o ustawę ratującą drobne przedsiębiorstwa, które w czasie pandemii utraciły dużą część dochodów i stoją dziś na progu bankructwa.Szanowni Państwo!

Doskonale zdaję sobie sprawę z niezwykle trudnej sytuacji, w jakiej z powodu pandemii znajduje się Państwa firma.

Wprowadzony przez rząd zakaz prowadzenia działalności i niedostateczna pomoc państwa powoduje, że tak wiele firm stoi na skraju bankructwa. W trosce o los polskich przedsiębiorców podjęłam szereg inicjatyw, które zaowocowały wspólnym stanowiskiem Koalicji Obywatelskiej.

Przygotowaliśmy szereg nowelizacji ustawy pomocowej,których najważniejszym celem jest maksymalne rozszerzenie pomocy państwa dla wszystkich przedsiębiorstw, które ucierpiały w czasie pandemii.
Stoimy na stanowisku, że należy pozwolić przedsiębiorcom pracować przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Z mojej inicjatywy powstała nowa ustawa, która zdecydowanie otwiera nowe możliwości pomocy.

W ustawie proponuję:
  • uzależnienie pomocy nie od numeru PKD, ale od realnego spadku dochodów.
  • rozszerzenie horyzontu czasowego wsparcia firm od października 2020 do końca marca 2021 z możliwością przedłużenia.
  • zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS do 31 marca 2021.
  • wydłużenie okresu, w którym będzie obowiązywać świadczenie postojowe i objęcie nim także tych przedsiębiorców, którzy rozpoczęli działalność gospodarczą po 30 listopada 2019 r.
  • zawieszenie obowiązku spłat rat kredytu i leasingu zaciągniętych w związku z prowadzoną działalnością do 31. marca 2021.
  • możliwość ubiegania się o dotację na pokrycie kosztów prowadzenia działalności przez mikro- i małych przedsiębiorców, którzy odnotowali spadek przychodów, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.
  • zmniejszenie stawki VAT z 8% na 5% na usługi żywieniowe.


Wierzę, że przyjęcie tej ustawy pozwoli wielu przedsiębiorcom przetrwać, ocalić własne firmy i zachować miejsca pracy dla tysięcy Polaków.

Tego właśnie dotyczyła moja ostatnia konferencja w Sejmie.

Mając wieloletnie doświadczenie w biznesie doskonale wiem, jak trudny to czas dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą.

Będę robiła wszystko, co w mojej mocy, aby ratować polskich przedsiębiorców i ich firmy.

Liczę na kontakt z Państwem. Wierzę, że wspólnie zdołamy pokonać tą niemoc rządu, wypracować mądre procedury i wznowić działalność.

Serdecznie pozdrawiam!

Mirosława Nykiel Poseł RP


kontakt:
Biuro Poselskie
Mirosławy Nykiel
ul. Wzgórze 15
43-300 Bielsko-Biała
tel. 723 876 862
e-mail: biuro.miroslawa.nykiel@gmail.com

BM / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.