bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • wyświetleń: 666

Najbogatsi ludzie na świecie

Materiał partnera:

Oczywiście grupa najbogatszych ludzi na świecie, to zwykle osoby, które potrafią swoimi usługami trafić do praktycznie każdego. Dlatego też dziś przedstawimy ci kilka osób, które są najbogatszymi ludźmi na świecie!

Najbogatsi ludzie na świecie


Mark ZuckerbergOczywiście nasza lista nie może ominąć sławnego już Marka Zuckerberga (popularnie przezywanego ,,cukierbergiem) - to człowiek, który jest odpowiedzialny za stworzenie Facebooka - jednego z najgorszych systemów do komunikacji międzyludzkiej. Na moment odłóżmy poglądy na bok - i przyjrzyjmy się temu, co przyczyniło się do stworzenia Facebooka. Otóż nasz rudy koleżka (tak, Mark jest rudy), pewnego dnia postanowił stworzyć serwis, na którym osoby z jego uniwersytetu mogły się odnajdywać nawzajem, oraz konwersować w wygodny sposób. Z racji tego, że idea okazała się sukcesem, Mark przeniósł ją w internet - no i reszta to już historia. Jeśli chodzi o Facebooka, to przychody na rok 2019 (póki co trwa jeszcze rozliczanie roku 2020) wynoszą około 70.7 miliarda USD. To olbrzymie pieniądze. Co ciekawe, z racji procesów Facebooka o wykradanie danych, niektórzy bukmacherzy oferowali nawet specjalne promocje bukmacherskie, aby tylko założyć się z nimi o to, czy miliarder wygra w tej sprawie, czy też nie. Jedynym plusem jest to, że ludzie powoli zaczynają rezygnować z facebooka, ale póki co ta platforma jeszcze na kilka następnych lat na pewno będzie hegemonem rynkowym i bardzo ciężko będzie doprowadzić do jej upadku.

Jeff BezosJeff Bezos nadal jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Jednak pod koniec sierpnia nie miał już na koncie ponad 200 mld USD, a jedynie 190 mld USD. Bill Gates i Elon Musk depczą zaraz po piętach właścicielowi Amazona. Amerykańskie spółki Amazona notowane na giełdzie znacznie potaniały we wrześniu. To sprawiło, że Jeff Bezos był pierwszą osobą z majątkiem netto przekraczającym 200 miliardów dolarów pod koniec sierpnia i stoczył się pod ten limit kilka dni później, jednakże dla najbogatszych przedsiębiorców na świecie takich jak Jeff Bezos miliardowe zmiany własnościowe nie stanowią problemu.

W tygodniach po środku lata akcje Jeffa Bezosa osłabiły się z powodu zawirowań na amerykańskim rynku akcji. Pod koniec września zajęło to tylko kilka dni i część strat została odrobiona. W tym samym dniu bogactwo Elona Muska wzrosło o 4,19 miliarda dolarów. Podobnie jak Amazon, cena akcji Tesli Muska na Wall Street przeszły we wrześniu poważną korektę.

Liderzy najbogatszej listy świata mają powody do radości. Można nawet powiedzieć, że skorzystali na Covid-19 i światowym kryzysie gospodarczym. Wiele wskazuje na to, że akcje ich firmy na amerykańskim rynku akcji zostały zakupione przez bank centralny Stanów Zjednoczonych w nowo wydrukowanych dolarach amerykańskich. Bill Gates w tym czasie ponownie zajął pierwsze miejsce jako najbogatszy człowiek na świecie, a Mark Zuckerberg z Facebookiem awansował na czwarte.

Elon MuskWiększość majątku przemysłu samochodowego jest dziedziczona, jednakże jeśli chodzi o Elona Muska, to sytuacja wygląda zgoła inaczej. Musk proponuje swoim klientom zieloną energię i nowoczesne rozwiązania. Krótko mówiąc, Elon Musk jest właścicielem marki Tesla Motors, która produkuje samochody typu plug-in (elektryczne). W ostatnich latach wartość tej firmy wzrosła o 625%, a wraz z innymi amerykańskimi inwestycjami, m.in. inwestycjami w systemy fotowoltaiczne czy loty kosmiczne, potroił swój majątek. Obecnie Elon Musk jest wart 8,4 miliarda dolarów i plasuje się w czołówce najbogatszych ludzi na świecie. Bardzo zabawnie też skwitował swoje chwilowe zajęcie pierwszego miejsca, jako najbogatszy człowiek na świecie - najwidoczniej nie bardzo się tym przejął - ale jak mówi stare porzekadło ,,pieniądze szczęścia nie dają”. No w szczególności, kiedy ktoś jest tak samo szczęśliwy, kiedy ma 50 milionów na koncie, i przychodzi bądź odchodzi mu kolejny milion z kieszeni.

Bill GatesNaturalnie nie można tutaj ominąć człowieka, który praktycznie stworzył pierwszy system operacyjny, który jest masowo wykorzystywany na całym świecie. Kilkanaście lat temu Bill Gates ze swoją firmą ,,Microsoft” osiągnął wyżyny bogactwa, przez co stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Bill nie jest osobą, której pieniądze zawróciły w głowie. Mimo upływu lat, nadal mieszka w normalnym domu, ze swoją żoną - chociaż w jego wypadku posiada on dość ekscentryczną postawę odnośnie swoich dzieci - mianowicie zadeklarował on, że nie dostaną w spadku nic, co udało mu się zarobić z Microsoftem. Według jego rozumowania, nie chce, aby jego dzieci stały się ,,zepsute” - oraz że muszą same pracować na własny sukces. Swoją drogą to dość przykry los - bycie dzieckiem najbogatszego człowieka na świecie - a i tak po jakimś czasie będzie trzeba startować od zera.