bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 stycznia 2021
  • 24 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1863

Każdy z bielskich murali został opatrzony informacyjną tabliczką

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

Niedawno informowaliśmy, że pięć pomników w mieście wyposażono w system multimedialnych informacji. Teraz przy bielskich muralach zawisły informacyjne tablice. Przeczytamy na nich treści dotyczące autorów, tytułów, czy roku powstania. Obecnie w Bielsku-Białej mamy 24 murale. Każdy z nich został już opatrzony tabliczką. Są też na nich kody QR.

Mural Piotra Graffa
Mural Piotra Graffa · fot. Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bie


Do tej pory wszyscy zainteresowani bielskimi muralami mogli zaczerpnąć wiedzy na ich temat z wydanego przez Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przewodnika, w wersji papierowej i on-line oraz mapy tematycznej, jak również ze strony internetowej Galerii Bielskiej BWA - inicjatora i koordynatora realizacji większości murali w mieście.

Zaprojektowane i zamontowane pod koniec 2020 roku tabliczki powstałe dzięki współpracy Wydziału Promocji Miasta z Galerią Bielską BWA, promują systematycznie rozwijany szlak bielskich murali. Zawierają informacje o ich autorach, tytułach czy roku powstania. Można się z nich dowiedzieć, w ramach jakiego projektu powstały i jakie instytucje oraz firmy były zaangażowane w ich realizację.

Bardzo ważnym elementem każdej tabliczki jest kod QR, który po zeskanowaniu smartfonem przeniesie zainteresowanego na stronę internetową Galerii Bielskiej BWA, odnosząc do konkretnych podstron, zawierających bardziej rozbudowane treści na temat poszczególnych murali.

Bielskie murale zostały wykonane przez znanych streetartowców z Polski i zagranicy, zawsze były miłą niespodzianką dla bielszczan i odwiedzających miasto turystów; potrafiły zaskoczyć swą formą, kolorystyką, lokalizacją czy tematyką - choć ta ostatnia zawsze oscylowała wokół ważnych dla miasta tematów historycznych, etnograficznych czy ekologicznych, nadając im często szerszy, uniwersalny wymiar.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj