Wiadomości

  • 21 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3032

Zmarła Maria Koterbska. Księga kondolencyjna wyłożona w ratuszu

W związku ze śmiercią Marii Koterbskiej w bielskim Ratuszu została w środę wyłożona księga kondolencyjna. Jako pierwszy wpisał się do niej prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Księga kondolencyjna wyłożona w bielskim Ratuszu
Księga kondolencyjna wyłożona w bielskim Ratuszu · fot. UM Bielsko-Biała


- Dla wielu była damą sceny muzycznej, królową swingu, legendą polskiej piosenki, ikoną stylu, a dla nas - bielszczan na zawsze pozostanie po prostu Panią Marysią. Wielką artystką, ale skromną osobą. Obywatelką świata zakochaną w swoim rodzinnym mieście. Bielsko-Biała bez Pani Marii nigdy nie będzie już takie samo - napisał w księdze kondolencyjnej Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

Od 21 stycznia księga będzie dostępna dla wszystkich. Każdy kto będzie chciał uczcić pamięć słynnej bielszczanki i oddać jej hołd będzie mógł dokonać w księdze stosownego wpisu. Będzie na to czas do czwartku 28 stycznia. Wpisów można dokonywać w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

- Ze względów sanitarnych prosimy o zabranie ze sobą swojego długopisu oraz o dezynfekcję rąk przed i po wpisaniu kondolencji. Prosimy także o dostosowanie się do poleceń strażników miejskich, którzy będą pilnować, by podczas składania wpisów zachowane były zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pandemii - informuje bielski magistrat.

Jak poinformował prezydent, ostatnie pożegnanie diwy polskiej piosenki odbędzie się 22 stycznia w Kościele Opatrzności Bożej o godzinie 13.00, po czym kondukt pogrzebowy przejedzie na cmentarz przy ulicy Grunwaldzkiej. Wieczorem na Zamku zostanie wyświetlony mapping, upamiętniający panią Marię.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.