bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2021
  • wyświetleń: 4938

Potrącił 89-latkę, która prawidłowo przechodziła przez przejście

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności potrącenia pieszej, do jakiego doszło dzisiaj po godzinie 9.00 na bielskiej ulicy Jutrzenki. Według wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki 71-letni kierujący potrącił prawidłowo przechodzącą przez jezdnię seniorkę. 89-latka doznała obrażeń ciała. Stróże prawa zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Apelujemy o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg.

Potrącił 81-latkę, która prawidłowo przechodziła przez przejście
Potrącił 81-latkę, która prawidłowo przechodziła przez przejście · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzisiaj tuż po godzinie 9.00 w Bielsku-Białej na ulicy Jutrzenki doszło do potrącenia 89-letniej kobiety. Seniorka przechodziła prawidłowo przez przejście dla pieszych, kiedy została potrącona przez kierującego osobową mazdą 71-latka. Mężczyzna był trzeźwy. Seniorka doznała obrażeń ciała i mundurowi z drogówki zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Kierującemu mazdą zatrzymano prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego jego sprawcy grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy o ostrożność i wyobraźnie do wszystkich użytkowników dróg. Trudne warunki drogowe, śliska nawierzchnia, utrudniające widoczność opady śniegu lub oślepiające słońce nie sprzyjają kierowcom i pieszym. Po zmierzchu na wagę życia i zdrowia mogą okazać się solidne elementy odblaskowe - informuje KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj