bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 stycznia 2021
  • wyświetleń: 654

Dlaczego warto trenować tenis?

Materiał partnera:

Sukcesy Agnieszki Radwańskiej, Igi Świątek oraz Łukasza Kubota sprawiły, że coraz więcej dzieci i dorosłych interesuje się grą w tenisa. Sport, który niegdyś był uważany za zarezerwowany dla elity, obecnie jest chętnie uprawiany przez szerokie grono amatorów. Dzięki temu korty tenisowe są rezerwowane o każdej porze roku. Dowiedz się, jakie zalety ma trenowanie tenisa.

1. Tenis a rozwój fizyczny
2. Tenis można trenować przez cały rok


Tenis jest jednym ze sportów, które przez Polaków były dość rzadko uprawiane. Niewiele dzieci i mała liczba dorosłych kiedykolwiek miała rakietę tenisową w ręku, a korty tenisowe działały jedynie w największych miastach. Aktualnie ta sytuacja ulega zmianie, a zainteresowanie tenisem rośnie. Jeśli i Ty jesteś nim zafascynowany, sprawdź, dlaczego warto rozpocząć treningi na korcie.

Tenis a rozwój fizycznyTenis należy do sportów ogólnorozwojowych. Dzięki niemu poprawia się kondycja, większa się wydolność serca i płuc, a mięśnie nóg, ramion, brzucha i pleców zyskują na sile. Trenując na korcie, spala się nawet 500 kcal w ciagu godziny, co ułatwia zachowanie ładnej, szczupłej sylwetki i chroni przed nadwagą.

Zaletą tenisa jest wspieranie rozwoju poczucia równowagi, szybkości i zwinności. Tenisiści są doskonale wyćwiczeni - dorównują siłą i gibkością wielu osobom, które regularnie ćwiczą na siłowni.

Ponadto korty tenisowe są miejscami, w których trenuje się z drugą osobą. Rywalizacja zachęca do dalszej gry, dzięki czemu trening staje się o wiele przyjemniejszy i bardziej satysfakcjonujący. Co ważne, na korcie mogą spotkać się również pary, które rozegrają mecz wspólnie w 4 osoby.

Tenis można trenować przez cały rokTreningi tenisa zwykle kojarzą się z latem, gdy ładna pogoda umożliwia rozgrywanie meczów na świeżym powietrzu. Korty tenisowe w Warszawie są jednak czynne przez cały rok. Można trenować na nich wiosną, latem, jesienią i zimą bez względu na temperaturę i opady atmosferyczne. Zawodnicy mają do wyboru możliwość rozgrywania meczów na kortach tenisowych z namiotami oraz pod halami, dlatego żadna pogoda im niestraszna.

Korty tenisowe otwarte 24h/dobę można zarezerwować zarówno w dni robocze, jak i wolne od pracy. Dzięki temu dyscyplinę trenuje się w dowolny dzień, gdy tylko ma się ochotę na aktywność fizyczną i spotkanie z przeciwnikiem. Na kort zapraszane są nawet osoby bez doświadczenia w grze, gdyż rakietę tenisową, piłki i inne akcesoria można wypożyczyć. Opcja wypożyczenia akcesoriów sprawia, że osoby początkujące mogą sprawdzić, czy tenis to sport dla nich