bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • 23 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3788

Mikuszowice: brak parkingu stwarza niebezpieczne sytuacje

W gęsto zabudowanej części Bielska-Białej brakuje miejsc parkingowych. Stwarza to niebezpieczne sytuacje zarówno dla kierowców, jak i osób pieszych. Tymczasem w okolicy pływalni w Mikuszowicach Śląskich znajduje się teren, który mógłby zostać utwardzony pod parking.

basen start
Mikuszowice: Brak parkingu stwarza niebezpieczne sytuacje · fot. bielsko.info


Na sytuację, która może stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców, zwrócili uwagę w swej wspólnej interpelacji skierowanej do władz miasta bielscy radni Maksymilian Pryga oraz Rafał Ryplewicz. Chodzi o rejon Pływalni "Start" w Mikuszowicach Śląskich.

- Na prośbę mieszkańców zwracamy się do pana prezydenta z prośbą o budowę utwardzonego parkingu przy ulicy Suchej w Mikuszowicach Śląskich, naprzeciwko tylnego wejścia na teren Pływalni "Start". Osoby korzystające z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej BBOSiR oraz goście odwiedzający okolicznych mieszkańców nie mają gdzie zostawić swoich aut - podkreślili przedstawiciele bielszczan w dokumencie datowanym na 13 stycznia.

I podkreślili, że to powoduje to, że pojazdy parkowane są wzdłuż ulicy Suchej, która jest bardzo wąską ulicą, co stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo. - Zwracamy uwagę, że cała tamtejsza okolica jest bardzo gęsto zabudowana. Według informacji nam przekazanych, wspomniany teren jest własnością miasta - dodali radni.

I skierowali do ratusza pytania: "Czy wspomniane miejsce jest przewidziane do jakiegokolwiek zagospodarowania? Jeśli nie to czy Pan Prezydent jest skłonny przeznaczyć te teren na budowę ogólnodostępnych miejsc parkingowych?"

Bielski magistrat jeszcze w tej sprawie nie zajął stanowiska. Do sprawy wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.