Wiadomości

 • 19 stycznia 2021
 • 24 stycznia 2021
 • wyświetleń: 42389

[FOTO, WIDEO] Heliboarding w Szczyrku. Tak się można bawić!

Wyciągi narciarskie zostały zamknięte dla narciarzy i snowboardzistów, a warunki w górach są wręcz mistrzowskie. Miłośnicy freeride są w siódmym niebie. Na szczyt Skrzycznego wylatują śmigłowcem. Każdy może poczuć się jak Glen Plake - ikona narciarstwa w odmianie "freeride".

Heliboarding i heliskiing w Szczyrku - 18.01.2021 · fot. Helipoland.com


"Inicjatywa lotów w góry, tak zwanych heliboarding/heliskiing wzięła się ze zwykłej potrzeby ruchu, uprawiania sportu i oddawania się swoim pasjom. Zwykle w tym czasie byłbym kilka razy w tygodniu na śniegu. Na dodatek zrobiła się nam piękna zima. Niestety to wszystko zostało nam mocno ograniczone przez pandemie... a tak właściwie przez niektóre decyzje wywołane pandemią. Oczywiście możemy sobie wyjść na skitourach, czy na splitach i też zjedziemy, ale nie wszyscy mają na to czas i siły lub po prostu ochotę. I właśnie wtedy wpadamy my, na białym śmigłowcu. Proponujemy dobrą zabawę, spełniamy marzenia o lataniu, a przy okazji można sobie zjechać po świeżym lśniącym puchu. Po dwóch dniach latania ze Szczyrku i Lipowej na szczyt Skrzycznego widzimy, że zainteresowanie jest olbrzymie. Planujemy kolejne akcje. Mamy już zapytania na kolejne loty grupowe, ale też na prywatne wypady" - mówi Łukasz Starowicz z firmy Helipoland, polski zawodnik uprawiający snowboarding, olimpijczyk z Nagano 1998.

Zabawa dla milionerów? - Niekoniecznie!

Wprawdzie za jeden wylot trzeba zapłacić tyle co za całodniowy karnet na wyciągi, jednak sam karnet nic nie da, bowiem do wagonika nie wsiądziemy ze sprzętem narciarskim. Ponadto sam lot helikopterem to wyjątkowe przeżycie. Sytuacja związana z uprawianiem sportów zimowych w chwili obecnej jest dość skomplikowana i nie dla wszystkich zrozumiała.

Monty Python lepiej by tego nie wymyślił

Kolejka linowa na Skrzyczne (1257 m n.p.m.) kursuje i wozi turystów. Nie można jednak ze sobą zabrać nart lub deski snowboardowej. Można natomiast wejść na szczyt i z niego zjechać (lub wylecieć śmigłowcem i później zjechać). Ktoś czegoś nie rozumie? Podsumujmy i wypunktujmy, żeby wszystko było zrozumiałe.

Można:
 • wylecieć śmigłowcem

 • wjechać kolejką

 • zjechać kolejką

 • wejść na nartach

 • zjechać na nartach lub desce

 • wyjechać kolejką z sankami lub tzw. jabłuszkiem


Nie można:
 • wylecieć śmigłowcem i zjechać kolejką (ze sprzętem narciarskim)

 • wejść na nartach i zjechać z nimi kolejką

 • wjechać kolejką i zjechać na nartach
Loading...


Loading...


Loading...


Loading...


Loading...

sid / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj