bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2878

UM: Prace na ulicy Cieszyńskiej potrwają do końca czerwca

Wraz z finałem prac na ulicy Cieszyńskiej, które potrwają do końca czerwca tego roku, zagospodarowania doczekają się tereny przyległe do lotniska w Aleksandrowicach. W sąsiedztwie Lasku Bathelta powstanie nowy parking. Inwestycja będzie stanowiła zaplecze postojowe dla pętli rekreacyjnej wokół lotniska.

Co słychać na przebudowie ulicy Cieszyńskiej? - 30.11.2020
Co słychać na przebudowie ulicy Cieszyńskiej? - 30.11.2020 · fot. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej


Zgodnie z podpisanym aneksem, prace przy modernizacji ul. Cieszyńskiej potrwają do końca czerwca. Teraz wykonawca skupia się na tym, aby w jak najkrótszym czasie oddać do użytku obydwa podziemne przejścia dla pieszych. Związane jest to z zapowiedziami, że powoli dzieci będą wracać do szkół i trzeba im zapewnić maksimum bezpieczeństwa w drodze do placówek oświatowych.

Na ul. Cieszyńskiej najwięcej do zrobienia jest w rejonie lotniska. Tam też, gdy zakończą się prace budowlane, przewidziane jest zagospodarowanie terenów przyległych do lotniska. Powstanie nowy parking w sąsiedztwie Lasku Bathelta. Inwestycja będzie stanowiła zaplecze postojowe dla pętli rekreacyjnej, która jest tam wytyczona. Szczególnie docenią go kierowcy, chcący dojechać do lotniska od strony ul. Cieszyńskiej, i mieszkańcy znajdujących się tu dużych osiedli. Koszt tej inwestycji wynosi 2,7 mln zł.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.