bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1570

Chcąc wynieść markowe perfumy ze sklepu - zaatakował ochroniarza

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 27-latka podejrzewanego o posiadanie marihuany. Kiedy doprowadzili mężczyznę do trzeciego komisariatu, okazało się, że tamtejsi kryminalni poszukują go w związku z kradzieżą rozbójniczą jaka miała miejsce ubiegłego roku. Za popełnione przestępstwa może spędzić za kratami nawet 10 lat.

prewencja
Chcąc wynieść markowe perfumy ze sklepu - zaatakował ochroniarza · fot. KMP Bielsko-Biała


Do kradzieży rozbójniczej doszło przed świętami Bożego Narodzenia ubiegło roku w jednym z bielskich centrów handlowych. Sprawca zabrał z półki w drogerii markowe perfumy wartości ponad 500 złotych, schował, a następnie chciał wyjść ze sklepu, płacąc tylko za drobne artykuły spożywcze. Moment kradzieży został jednak zauważony przez pracownika ochrony, który widział, że klient nie wyjął perfum na kasie, dlatego podjął próbę jego ujęcia.

Kiedy ochroniarz podszedł do mężczyzny chcąc uniemożliwić mu wyjście, ten stosując przemoc, szarpiąc go i uderzając uniemożliwił mu interwencję i zbiegł ze skradzionym towarem. Personel sklepu wezwał na miejsce patrol policji. Stróże prawa zabezpieczyli nagrania ze sklepowego monitoringu i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Poszukiwaniami rozbójnika zajęli się śledczy z wydziału kryminalnego trzeciego komisariatu.

W poniedziałek uwagę policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, patrolujących wieczorem bielską ulicę Grunwaldzką, zwrócił uwagę zaparkowany na uboczu osobowy golf. W samochodzie znajdował się mężczyzna, który podejrzanie się zachowywał. Policyjny nos nie zawiódł stróżów prawa. Podczas kontroli siedzący za kierownicą mężczyzna wyraźnie denerwował się ich dociekliwością. Chwilę później mundurowi znaleźli u niego marihuanę. Została ona zabezpieczona, a 27-latek został doprowadzony do komisariatu przy ul. Traugutta. Kiedy zobaczyli go policjanci z bielskiej „trójki”, od razu rozpoznali w nim sprawcę rozboju. 27-latek trafił do policyjnego aresztu, a śledczy zajęli się skompletowaniem przeciwko niemu materiału dowodowego.

- Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i posiadania narkotyków. Po sprawdzeniu jego kartoteki kryminalnej wyszło na jaw, że w przeszłości odbywał już karę za rozbój. O jego losie zdecyduje niebawem bielski sąd, który wymierzając karę, weźmie pod osąd, że mężczyzna jest recydywistą - informuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.