bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 1744

Święto Wojska na Podbeskidziu

We wtorek zawody na strzelnicy w Bielsku- Białej, w środę msza polowa w sanktuarium w Rychwałdzie- tak obchodzone jest święto Wojska Polskiego na Podbeskidziu. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano Turniej Strzelecki o puchar Dowódcy Garnizonu Bielsko-Biała.

Na strzelnicy na bielskich Błoniach rywalizowało 17 drużyn mundurowych i cywilów. Na strzelnicy spotkali się: wojskowi, strażacy, policjanci, celnicy, ratownicy górscy oraz pracownicy administracyjni, zajmujący się zarządzaniem kryzysowym w urzędach miejskich i starostwach powiatowych z Bielska-Białej, Żywca i Cieszyna.

Zawody składały się z dwóch konkurencji: karabin na 100 m i pistolet na 25 m. Najlepiej strzelała drużyna ZW LOK z Katowic, drugie miejsce zajęli ich koledzy z MKS LOK Rybnik, na trzecim stopniu podium znaleźli się żołnierze z 18. batalionu.

Uroczystości w Rychwałdzie rozpoczną się od mszy świętej polowej o godz. 11.00. Nabożeństwo koncelebrowane będzie przez biskupa Tadeusza Rakoczego. Około 12.30 żołnierze 18. Bielskiego Batalionu Powietrznodesantowego zaprezentują specjalny pokaz wojskowy. Będzie można podziwiać też sprzęt wojskowy. Dla uczestników święta przygotowano grochówkę.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15. sierpnia, na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r. w czasie wojny polsko- bolszewickiej.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.