bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1086

Bielszczanie skarżą się na niedoświetlone „zebry”

Okres jesienno-zimowy, gdy mrok zapada szybko i trwa przez większość doby, jest szczególnie niebezpieczny na pieszych. Zwłaszcza, gdy przejścia przez ulice są niedostatecznie doświetlone. A takich - wedle relacji mieszkańców, w Bielsku-Białej nie brakuje.

Kolejne przejścia dla pieszych będą oświetlone lampami ledowymi
Bielszczanie skarżą się na niedoświetlone „zebry” · fot. UM Bielsko-Biała


W związku z licznymi informacjami otrzymanymi od mieszkańców Bielska-Białej w sprawie kłopotów z oświetleniem przejść dla pieszych w mieście, z interpelacją do władz miasta zwrócił się radny Roman Matyja.

- Otrzymuję coraz więcej informacji od mieszkańców na temat złego oświetlenia i oznakowania przejść dla pieszych w Bielsku-Białej. Ludzie skarżą się, że pomimo wysiłków miasta, nadal na jego terenie są przejścia, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, praktycznie mało widoczne i łatwo o tragedię - napisał w dokumencie przedstawiciel mieszkańców.

Jak dodał, takie przejście znajduje się m.in. na ulicy Bystrzańskiej przy kładce nad rzeką Biała oraz na ulicy Wałowej przy skrzyżowaniu z ulicą Ludwika Zamenhofa, czy przy ulicy Piastowskiej na wysokości cmentarza przy skrzyżowaniu z ulicą Wita Stwosza.

- Mając powyższe na uwadze, w trosce o zdrowie i życie bielszczan, oraz bezpieczeństwo na naszych drogach, proszę prezydenta o przeanalizowanie sprawy i zbadanie, które przejścia dla pieszych wymagają doświetlenia, oraz podjęcie działań zmierzających do jak najszybszego rozwiązania tego problemu - zaapelował radny Matyja.

Do tematu bielski ratusz jeszcze się nie odniósł. Do sprawy będziemy wracać.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.