Wiadomości

  • 14 stycznia 2021
  • 16 stycznia 2021
  • wyświetleń: 8310

Do Bestwiny zamiast MZK dojedziemy Komunikacją Beskidzką

Od poniedziałku, 1 lutego, w związku z wygaśnięciem Porozumienia Komunalnego na realizację kursów linii nr 56 na odcinku od granicy miasta do przystanku Bestwina Centrum, trasa przejazdu linii nr 56 zostaje zmieniona. Z kolei bestwiński Urząd Gminy poinformował, że od 1 lutego kursy do Bestwiny, na tej same trasie, co linia nr 56, będzie wykonywała Komunikacja Beskidzka.

pks, solaris
Do Bestwiny zamiast MZK dojedziemy Komunikacją Beskidzką · fot. Komunikacja Beskidzka


- Od 1 lutego 2021 roku (poniedziałek) linia nr 56 kursować będzie w nowej relacji: Warszawska Dworzec - Janowicka Niklówka (nie będzie obsługi przystanków: Podwale Dworzec, Grażyńskiego, Gazownicza). W związku z powyższym obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy linii - informuje Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego.

- W związku ze znacznym wzrostem kosztów funkcjonowania linii autobusowej MZK nr 56, prowadzone są rozmowy mające na celu znalezienie nowego przewoźnika. Obecnie Gmina Bestwina dopłaca do funkcjonowania tej linii kwotę 226 000 zł w skali jednego roku, a Miasto Bielsko - Biała planuje podnieść tę opłatę w przyszłym roku do poziomu prawie 500 000 zł - informował w połowie grudnia Urząd Gminy w Bestwinie.

Czy to oznacza, że nie będzie możliwe dostanie się komunikacją miejską z Bestwiny do Bielska-Białej? W czwartek, 14 stycznia Urząd Gminy w Bestwinie poinformował o zmianie przewoźnika. - Podjęte przez UG działania zaowocowały zmianą przewoźnika - na dotychczasowej linii MZK nr 56 - od 1 lutego 2021 roku uruchomione zostaje połączenie obsługiwane przez Komunikację Beskidzką, na tej samej trasie i w tych samych godzinach (szczegóły na plakacie) - czytamy w komunikacie bestwińskiego magistratu.

Do Bestwiny zamiast MZK dojedziemy Komunikacją Beskidzką
Do Bestwiny zamiast MZK dojedziemy Komunikacją Beskidzką · fot. UG Bestwina


Zakup biletów na przejazdy Komunikacją Beskidzką będzie możliwy od 25 stycznia w kasie Urzędu Gminy Bestwina.

mp / bielsko.info

źródło: UG Bestwina, Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.