Wiadomości

  • 10 stycznia 2021
  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 21277

Potrzeba tak niewiele! Trwa zbiórka dla ciężko chorej 28-latki

Ponad 95% potrzebnej kwoty udało się już zebrać podczas internetowej zbiórki, trwającej od stycznia, na rzecz pani Agnieszki ciężko chorej na endometriozę głęboko naciekającą. Zrzutka trwa do 26 maja, jednak wszystko wskazuje na to, że również dzięki Czytelnikom portalu bielsko.info środki uda się zebrać o wiele wcześniej.

28-latka choruje na endometriozę. Trwa zbiórka na jej leczenie
Potrzeba tak niewiele! Trwa zbiórka dla ciężko chorej 28-latki · fot. siepomaga.pl


Pani Agnieszka to 28-letnia bielszczanka, która od kilku lat choruję na endometriozę głęboko naciekającą. W październiku 2020 roku, po pierwszej operacji laparoskopowej, choroba została poprawnie zdiagnozowana. Niestety, narodowy fundusz NFZ nie refunduje leczenia tej choroby w stu procentach, dlatego też na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie mieszkanki Bielska-Białej.

Endometrioza jest to choroba, która atakuje kobiece narządy rozrodcze i wszystko, co jest w ich sąsiedztwie, a także jest przyczyną niepłodności kobiet. - Mój mąż fajnie to mamie wytłumaczył, to tak jakbyście mieli w brzuchu pająka, który tworzy sieć na każdym z organów i spaja je wszystkie ze sobą. Z zewnątrz tej choroby nie widać, ale jak co miesiąc u kobiety, ból jest nie do zniesienia - mówi pani Agnieszka.

- Leczenie - środki farmaceutyczne przy czwartym stopniu endometriozy nie są w stanie już mi pomóc. Rok 2020 spędziłam na poszukiwaniu w całej Polsce lekarza/kliniki, która jest w stanie mnie wyleczyć i dać nadzieją na lepsze jutro. Po przejechaniu wielu kilometrów i odwiedzeniu wielu lekarzy w końcu trafiłam na tego jedynego, specjalistę z Medicus Clinik we Wrocławiu - dodaje bielszczanka.

- W klinice już po pierwszych trzydziestu sekundach badania doktor rozpoznał olbrzymiego guza, który jest połączony z macicą, pochwą i jelitem grubym. Dodatkowo moje jajniki są obustronnie zmienione przez ogniska endometrialne. Po konsultacji lekarz uświadomił mi, jak bardzo ciężka jest ta operacja i jakie niesie ze sobą ryzyko, jest to Mount Everest chirurgii - podkreśla 28-latka.

- Do operacji potrzebny jest zespół multidyscyplinarny z chirurgiem. Zostałam poinformowana o ryzyku komplikacji śródzabiegowych z wyłonieniem stomii czasowej włącznie. Operację można wykonać tylko w prywatnej klinice, koszt tej operacji wynosi 80 tysięcy złotych! Dlatego zwracam się do ludzi dobrej woli, pomóżcie mi zebrać tę kwotę, pozbyć się tej okrutnej choroby i w przyszłości zostać mamą... - podsumowuje pani Agnieszka.

Zbiórka na leczenie pani Agnieszki dostępna jest tutaj.

mp / bielsko.info

źródło: www.siepomaga.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.