Wiadomości
- 8 stycznia 2021
- 9 stycznia 2021
- wyświetleń: 7309
Kompostujesz bioodpady? Możesz starać się o zwolnienie z części opłaty
Dobra informacja dla właścicieli domów jednorodzinnych w Bielsku-Białej, którzy kompostują bioodpady. Po zgłoszeniu tego faktu do Urzędu Miejskiego będą mniej płacić za gospodarowanie odpadami.

Zgodnie z obowiązującym prawem miejscowym, właściciele domów jednorodzinnych, którzy kompostują bioodpady w przydomowym kompostowniku, mogą ubiegać się o częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 5 zł miesięcznie od gospodarstwa domowego.
Skorzystanie ze zwolnienia wymaga złożenia stosownej deklaracji w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
ZOBACZ TAKŻE
Problem z oddaniem odpadów zielonych w PSZOK przy ul. Straconki. Pytania o zasady systemu
Interwencja w sprawie czystości centrum miasta. Mieszkańcy wskazują brak koszy i przepełnione pojemniki
Nielegalne wysypisko w Wapienicy. Sprawca nagrany podczas wyrzutu odpadów
Nowoczesna gospodarka odpadami w Bielsku-Białej. Planowana modernizacja zakładu w Lipniku
Drastyczny wzrost kosztów! Rodziny wielodzietne alarmują
List czytelnikaDroższe śmieci w Bielsku-Białej. Mieszkańcy pytają: czy ten system jest sprawiedliwy?
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








