bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 stycznia 2021
  • wyświetleń: 877

Internet LTE zamiast kabla? Czy to się opłaca?

Materiał partnera:

Często w reklamach telewizyjnych możemy dostrzec oferty innowacyjnego internetu LTE, który stanowi obecnie atrakcyjną alternatywę w stosunku do tradycyjnego internetu kablowego. To właśnie dobra jakość, niezawodność i prędkość połączenia internetu LTE sprawia, że tak wiele osób decyduje się na zainstalowanie go w swoim domu.

Internet LTE zamiast kabla? Czy to się opłaca?


Czy jednak faktem jest, że LTE jest lepszym wyborem niż standardowy internet kablowy? Jak zweryfikować, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze? Poniżej porównane zostały najważniejsze czynniki, które z punktu widzenia użytkownika internetu mają największe znaczenia w procesie użytkowania internetu.

Jaką prędkość oferuje LTE?Prędkość internetu LTE, który określany też jako następcą sieci 3G to jeden z największych skoków technologicznych, jaki zaobserwowaliśmy w tym obszarze od początku istnienia technologii komórkowej. Oferty internetu LTE, choć zgodnie z informacjami z ofert są naprawdę zawrotne, to jednak istotne jest, by zweryfikować, czy w naszym miejscu zamieszkania odbiór LTE będzie równie wysokiej jakości.

Realne osiągi internetu różnią się w zależności od takich kwestii jak warunki łączności, odległość od nadajników odbierających sygnał, a także częstotliwości nadawania i obciążania sieci. Możemy utrudnić, że w Polsce użytkownik może liczyć na około 50 Mbps pobierania przy 20 ms opóźnieniach. Jednak LTE to sieć, którą znajdziemy wszędzie tam, gdzie jest jakikolwiek sygnał sieci komórkowej.

Wybór internetu LTE jest więc priorytetem w momencie, gdy żadna sieć kablowa nie dociera do naszego miejsca zamieszkania. Warto jednak mieć świadomość, że operatorzy cały czas zwiększają swoje zasięgi, dzięki czemu dostępność usług internetu LTE stale wzrasta.

Wszechstronność internetu LTEJeśli w naszym domu internet jest wykorzystywany na wiele sposób, za pomocą komputera, smartfona i innych urządzeń, LTE daje nam tę możliwość, składając wszystko w jedną opłatę za internet domowy, ale też mobilny. Co zyskujemy dzięki LTE? Kontrolowanie wszelkich wydatków za internet i uniknięcie dwóch opłat za internet na różnych urządzeniach.

Warto jednak pamiętać, że operatorzy oferują nam internet LTE ograniczony ilością pobranych danych. W zależności od samego operatora te ograniczenia różnią się. Sensowne i warte do przeanalizowania limity rozpoczynają się od wartości 100 GB, jednak spokojnie możemy zakupić także internet z ograniczeniem do 300 GB. Jednak opcja pierwsza powinna być wystarczająca, o ile nie zajmujemy się zawodowo oglądaniem filmów i seriali w wysokiej rozdzielczości.

Jeśli jednak na przykład nasz internet jest podłączony do konsoli, a następnie zdecydujemy się na ściągnięcie jednej z nowych atrakcyjnych gier - jego ciężar może pozbawić nas internetu na cały miesiąc. Warto więc uważać na tego typu niespodzianki.

Internet domowy LTE, tak szeroko oferowany przez wszystkich dostawców telefonii komórkowej posiada wiele zalet internetu kablowego. LTE charakteryzuje się dużą dostępnością, zadowalającą przepustowością, chociaż to, co może nas odstraszyć od zdecydowania się na to rozwiązanie, to ograniczenia, które na co dzień spotykamy w internecie mobilnym. Jeśli jednak w domu korzystamy z internetu w sposób umiarkowany, tego typu dostęp będzie świetnym dla nas wyborem.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na https://panwybierak.pl/oferty/internet-domowy-lte/57