Wiadomości

  • 5 stycznia 2021
  • 10 stycznia 2021
  • wyświetleń: 6475

Monety wkładają do banknotników i czytników kart...

Do bielskiego magistratu co rusz trafiają informacje o zepsutych biletomatach. Reklamacje idą w setki. Jak wyjaśniają miejscowi urzędnicy, to głównie wina użytkowników, którzy nie zawsze wiedzą, jak korzystać z automatów.

biletomat
Monety wkładają do banknotników i czytników kart... · fot. bielsko.info


W Bielsku-Białej działają 23 automaty biletowe MZK. Niestety bywa tak, że często się psują, mimo iż - jak zapewniają władze miasta - są one cyklicznie przeglądane i na bieżąco serwisowane. Z danych ratusza wynika, że od stycznia do listopada 2020 roku w całej sieci bankomatów zarejestrowano 219 reklamacji od pasażerów dotyczących funkcjonowania urządzeń.

- Biletomaty MZK są podłączone do systemu monitorującego pracę urządzeń, dzięki czemu informacje o usterkach są na bieżąco odczytywane i przekazywane służbom serwisowym, co pozwala na szybką diagnozę i naprawę, a okres wyłączenia z eksploatacji poszczególnych urządzeń jest ograniczany do niezbędnego minimum. W przypadku stwierdzenia awarii, których usunięcie nie może zostać wykonane bezpośrednio, podzespoły są przysyłane do producentów, a ich naprawa jest uzależniona od zakresu uszkodzeń i dostępności poszczególnych podzespołów biletomatu - poinformował Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej w odpowiedzi na interpelacje radnej Małgorzaty Zarębskiej ws. częstych awarii biletomatu przy przystanku autobusowym koło Hotelu Prezydent.

I podkreślił, że "95 procent odnotowanych awarii biletomatów spowodowane jest niewłaściwą obsługą przez kupujących”.

- Między innymi poprzez umieszczanie środków pieniężnych tzn. monet w banknotniku lub czytniku kart płatniczych, wkładanie zagiętych, naderwanych lub złożonych na banknotów lub wkładanie do podajnika dwóch banknotów jednocześnie - dodaje wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.