Wiadomości

  • 3 stycznia 2021
  • 4 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1354

Bielscy policjanci włączyli się w charytatywnej sztafety do Laponii

Policjanci i pracownicy cywilni bielskiego garnizonu policji przyłączyli się do charytatywnej sztafety do Laponii. Celem jest pomoc w zebraniu środków finansowych na rehabilitację dla mundurowego z Komisariatu Policji w Ustroniu Piotrka Glenca. Każdy uczestnik akcji wpłaca na konto zbiórki darowiznę i dowolnym sposobem przemierza dystans 4800 metrów. Nie trzeba jednak być policjantem ani pracownikiem cywilnym policji, aby pomóc.

Bielscy policjanci włączyli się w charytatywny challenge biegowy
Bielscy policjanci włączyli się w charytatywny challenge biegowy · fot. KMP Bielsko-Biała


Wyścig do Laponii, dedykowany aspirantowi sztabowemu Piotrowi Glencowi z Ustronia, ruszył 3 grudnia. - W biegu mogą wziąć udział wszyscy ludzie dobrej woli, a szczególnie liczymy na mundurowych - policjantów, strażaków, strażników miejskich, żołnierzy. Każdy może wpłacić min. 30 zł i ruszyć w stronę celu - mając do przebiegnięcia 4800 metrów (biegiem w terenie, na bieżni domowej, chodem lub nordic walking), dołączamy do sztafety mającej za cel osiągnąć 4800 kilometrów, czyli wyścig do Laponii i z powrotem - informuje KWP w Katowicach.

- Każdemu z nas może przydarzyć się wypadek. Dobrze wiedzieć, że możemy wtedy liczyć na pomoc i wsparcie. Policjanci z Gliwic, Cieszyna i żołnierze, przyjaciele aspiranta Piotra Glenca, zachęceni jego walką i nadzieją na powrót do zdrowia, wpadli na pomysł wirtualnego biegu charytatywnego - zwracają uwagę śląscy stróże prawa.

- Jako przyjaciele dzielnicowego z Cieszyna prosimy o wsparcie zbiórki środków na rehabilitację człowieka, który nie oczekuje pomocy i sam walczy z przeciwnościami losu. To my policjanci, w jego imieniu prosimy o przyłączenie się do inicjatywy, w której, poprzez udział, sami poprawiamy swoją kondycję i zdrowie - podkreślają.

Rejestracja zawodników odbywa się drogą mailową - trzeba dokonać wpłaty minimum 30 zł na konto Fundacji Moc Pomocy PKO Bank Polski S.A. 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 z dopiskiem: Piotr Glenc, przesłać na maila wirtualnybiegdlapiotrka@gmail.com swoje imię i nazwisko oraz potwierdzenie wpłaty.

Każdy zarejestrowany zawodnik otrzyma imienny numer startowy, wysłany na adres e-mail do samodzielnego wydruku. Zdjęcia (selfie) uczestników biegu mile widziane. Można przesyłać na facebookowym fungage’u biegu, a tu: "poMOCdlaPiotraGlenca”, będą pozdrowieniem dla innych uczestników oraz zachętą do dalszej walki dla naszego kolegi.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała, KWP Katowice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.