bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3323

Policjanci i taksówkarz uratowali desperata, który miał pętlę na szyi

Policjanci z Wydziału Prewencji Policji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej uratowali 25-latka, który targnął się na własne życie. Mężczyzny szukali policjanci, po tym, jak zadzwonił on do taksówkarza i powiedział, że ma zamiar odebrać sobie życie. Stróże prawa w ostatniej chwili znaleźli desperata, który miał już na szyi zadzierzgniętą pętlę.

policja, radiowóz
Policjanci i taksówkarz uratowali desperata, który miał pętlę na szyi · fot. Urząd Marszałkowski


We wtorek wieczorem bielski taksówkarz zawiadomił służby, że jeden z jego klientów zadzwonił do niego i powiedział, że ma zamiar odebrać sobie życie. Kierowca kojarzył klienta z wcześniejszych kursów i podał adres, pod który zwykle go przewoził. Natychmiast ruszyły policyjne poszukiwania.

- Okazało, że się adres położony jest w bliskim sąsiedztwie lasu i poszukiwania policjantów skupiły się na tym terenie. Po kilkunastu minutach policjanci z bielskiego wydziału prewencji pod jednym z drzew spostrzegli mężczyznę z zadzierzgniętą pętlą. Natychmiast odcięli go, sprawdzili czynności życiowe i udzieli niezbędnej pomocy - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Dzięki postawie taksówkarza i szybkiej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało. Kiedy na miejsce dojechali medycy, 25-latek był już bezpieczny. W związku z podjętą próbą samobójczą został zabrany przez pogotowie ratunkowe na badania do szpitala.

- Policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie. Dzięki temu uratowali mężczyznę przed niepotrzebną śmiercią lub kalectwem spowodowanym upadkiem z wysokości. Niestety nie zawsze pomoc przychodzi na czas, dlatego zachęcamy, aby w razie potrzeby korzystać z pomocy. Mieszkańcy Bielska-Białej i powiatu mogą szukać pomocy w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Pięknej 2 w Bielsku-Białej. Pomocy, na terenie całego kraju można szukać dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 i Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 - podkreśla rzecznik prasowy bielskich stróżów prawa.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.