bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2250

[FOTO] Kuchenne rewolucje w przedszkolu. Nowa kuchnia w PP 38

Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zakończył modernizację bloku żywieniowego wraz z zapleczem w budynku Przedszkola nr 38 przy ul. Grażyny 19.

Kuchenne rewolucje w przedszkolu. Nowa kuchnia w PP 38 - 30.12.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


- Kuchenne rewolucje w tym przedszkolu oceniam bardzo wysoko. Stan poprzedniej kuchni nie tylko nie był zadowalający, ale wymagał radykalnych działań. Stosowne działania zostały podjęte, prace powadzono na żywym organizmie - podczas remontów placówka przez cały czas funkcjonowała. Teraz możemy cieszyć się, że przedszkole ma piękną i funkcjonalną kuchnię - mówi zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia.

Na dobrą sprawę kuchnia w przedszkolu pochodziła z czasów późnego Gierka i przez lata nic się w niej nie zmieniało. Dopiero w marcu tego roku miasto uzyskało pozwolenie na budowę obejmujące przebudowę bloku żywieniowego wraz z zapleczem oraz wykonanie zabezpieczeń pożarowych w całym obiekcie. 1 czerwca 2020 r. zawarto umowę na realizację robót budowlanych.

- Modernizacja bloku żywieniowego zakładała przeprowadzenie kompleksowego remontu pomieszczeń zajmowanych przez kuchnię z zapleczem oraz magazynów, pomieszczeń technicznych, socjalnych, administracyjnych, sanitariatów i innych. Przeprowadzone prace przede wszystkim umożliwiły dostosowanie pomieszczeń bloku żywieniowego do obowiązujących przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz wymagań sanitarno-higienicznych. Umowa obejmowała również wyposażenie bloku żywieniowego w sprzęt gastronomiczny - informuje naczelnik Wydziału Inwestycji UM Jan Pacia.

Pierwotnie prace modernizacyjne w Przedszkolu nr 38 miały zakończyć się pod koniec sierpnia, jednak wystąpiły nieprzewidziane przeszkody związane z bardzo złym stanem konstrukcji budynku. Przed kontynuowaniem prac konieczne stało się opracowanie ekspertyzy i projektu dodatkowej konstrukcji. Ostatecznie modernizacja zakończyła się 10 grudnia 2020 r. Koszt robót budowlanych i wyposażenia bloku żywieniowego wyniósł 1.064.248,12 zł brutto.

- Do tej pory naszą największą bolączką była kuchnia. Teraz przeszła ona prawdziwą rewolucję, co najlepiej obrazują stare zdjęcia. Pewnie dla innych jest to coś normalnego, jednak dla nas to skok cywilizacyjny - przyznaje dyrektor Przedszkola nr 38 Marianna Łabędź-Orlicka. - Modernizacja objęła również gabinety specjalistów i pomieszczenia w części gospodarczej - dodaje dyrektor.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.