bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2887

Nastolatek spowodował wypadek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W niedzielę nad ranem 16-letni, pijany kierowca opla spowodował wypadek, w którym ucierpiał 17-letni pasażer. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał we krwi 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało był poszukiwany, bo nie powrócił w terminie do ośrodka szkolno-wychowawczego.

Około godziny 4.00 nad ranem, policjanci patrolujący ulicę Beskidzką w Szczyrku zauważyli jadącego z dużą prędkością opla. Próbowali zatrzymać pojazd, ale kierowca zignorował sygnały. Na widok radiowozu przyspieszył i rzucił się do ucieczki. Kilkaset metrów dalej utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy mostek. Uciekł z samochodu pieszo, pozostawiając w środku rannego, 17-letniego kolegę.

Policjanci zatrzymali kierowcę po krótkim pościgu. Badanie alkomatem wykazało, że 16-latek miał we krwi 2 promile alkoholu. Okazało się, że uciekał nie tylko dlatego, że był pijany i nie posiadał prawa jazdy. Od kilku tygodni był poszukiwany, gdyż nie wrócił w terminie do ośrodka szkolno-wychowawczego. Zarówno pasażer, jak i kierowca trafili do szpitala.

Sprawcą zajmie się wkrótce Sąd dla Nieletnich, który może zastosować wobec niego ostrzejsze środki wychowawcze, włącznie z umieszczeniem w zakładzie poprawczym.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj