bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1444

Bielskie parkomaty nie są dezynfekowane przez zarządców

Dezynfekcja urządzeń dotykowych, z których korzysta wiele osób, szczególnie w dobie epidemii, wydaje się koniecznością. Jak się jednak okazuje, bielskie parkomaty nie są oczyszczane - zarządcy parkingów nie mają bowiem takiego obowiązku. O bezpieczeństwo zadbać musi sam użytkownik.

parkomat
Bielskie parkomaty nie są dezynfekowane przez zarządców · fot. MZD Bielsko-Biała


Tym, czy bielskie parkomaty są dezynfekowane, zainteresowała się radna Małgorzata Zarębska. - Parkomat to urządzenie, które dotykane przez użytkowników może stanowić źródło zarazków. Czy parkomaty są dezynfekowane Jak często odbywa się taka dezynfekcja? - dopytywała w miejscowym Ratuszu.

Z informacji urzędników wynika, że parkomaty zlokalizowane na terenie bielskiej strefy płatnego parkowania dezynfekowane nie są. Podobnie jak domofony, bankomaty czy windy.

- Zalecane jest natomiast stosowanie przez osoby wnoszące opłaty za postój środków ochrony osobistej jak rękawiczki, płyny dezynfekujące - podkreśla Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

I wyjaśnia, że przepisy uchwalone w związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa Sars-Cov-2 nie nakładają na zarządców parkingami obowiązku przeprowadzania dezynfekcji urządzeń służących do poboru opłat.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.