Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 grudnia 2020
  • wyświetleń: 570

Tanie Kredyty Przez Kolejną Dekadę. Kiedy Wzrosną Stopy Procentowe?

Materiał partnera:

Niskie stopy procentowe są niezwykle korzystne dla wszystkich osób, które posiadają zadłużenia, jednak osoby, które decydują się oszczędzać nie mają powodów do zadowolenia. Bazując na danych pochodzących z kontraktów IRS, szacuje się, że obecny poziom stóp procentowych w Polsce nie zmieni się aż do 2030 roku. Co to oznacza w praktyce? Możliwość zaciągania tanich kredytów przez kolejne 10 lat oraz minimalne oprocentowania na kontach oszczędnościowych i lokatach bankowych.

Tanie Kredyty Przez Kolejną Dekadę. Kiedy Wzrosną Stopy Procentowe?


Według ekspertów z FoxyCredit, tak niskie oprocentowanie kredytów może skutecznie zwiększyć zainteresowanie ofertą kredytów hipotecznych. Kredyty hipoteczne są zaciągane na minimum kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Niskie raty, którymi będą mogli cieszyć się kredytobiorcy w przeciągu kolejnych 10 lat to doskonała wiadomość dla wszystkich niezdecydowanych.

FoxyCredit jest serwisem internetowym udostępniającym analizy, informacje i opinie na temat oferty szybkich kredytów pozabankowych udzielanych przez Internet w Polsce i w Europie. Witryna foxycredit.com jest chętnie odwiedzana przez osoby, które poszukują przetestowanych i łatwych w odbiorze danych dotyczących tego, jakie pożyczki pozabankowe są dostępne na polskim rynku. Dzięki codziennie aktualizowanemu rankingowi firm, znalezienie najkorzystniejszej oferty szybkiej pożyczki jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Za pomocą jednego kliknięcia może przenieść się na stronę pożyczkodawcy i szybko załatwić formalności.

Czym są kontrakty IRS?Kontrakty IRS przedstawiają sposób patrzenia na przyszłość przez ekonomistów i graczy rynkowych, bazujący na zasadzie „zakładu” o to, w jaki sposób będzie kształtował się WIBOR w kolejnych latach. Jeszcze w połowie października tego roku, kontrakty te wskazywały na to, że wzrost stóp procentowych w Polsce nastąpi za dwa lub trzy lata. Ponadto, nawet w momencie gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o tym, aby podwyższyć stopy procentowe, proces ten będzie trwał bardzo wolno. Najnowsze notowania jasno wskazują, że wysokość stóp procentowych w Polsce nie wzrośnie do czasów sprzed pandemii nawet do 2030 roku.

Co z oszczędnościami?Osoby posiadające oszczędności mają powody do niezadowolenia. Wraz z perspektywą rosnącej inflacji oraz niskim oprocentowaniem lokat i kont oszczędnościowych, muszą oni przygotować się na to, że inflacja będzie konsumować siłę nabywczą pieniądza kilkanaście razy szybciej niż to, w jaki sposób będą dopisywane odsetki od lokat. W kolejnych dwóch latach oprocentowanie lokat prawdopodobnie nie zmieni się znacząco, a inflacja wciąż będzie rosnąć. Przy dłuższym wzroście inflacji, lokata będzie zazwyczaj tak nisko oprocentowana, że siła nabywcza oszczędności spadnie.

Kontynuowanie obniżania stóp procentowych oznacza jeszcze większe negatywne skutki na prywatnych oszczędnościach Polaków. Ludzie, zamiast trzymać pieniądze w bankach i czekać na to, aż zje je inflacja, rozpoczną podejmowanie różnych, mniej lub bardziej udanych decyzji inwestycyjnych.

Rada Polityki Pieniężnej sukcesywnie obniża stopy procentowe już od 8 lat, rozpoczynając od poziomu 4,75% aż do 0,1%, który obserwujemy obecnie. Jeżeli wyżej wspomniane prognozy sprawdzą się, będzie to oznaczało kolejne lata z bardzo niskimi ratami kredytów i praktycznie zerowymi zarobkami z lokat.

Więcej informacji na temat zmian w polskim prawie legislacyjnym i ich wpływie na rynek kredytów można znaleźć tutaj: Naszraciborz.pl .