bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 grudnia 2020
  • 25 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2044

[WIDEO] Pracowita końcówka roku dla Zespołu Pieśni i Tańca "Bielsko"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Mandla Nauka Tańca" podaj

Pracowitą końcówkę roku ma działający w Bielskim Centrum Kultury Zespół Pieśni i Tańca Bielsko. Na przekór pandemii cały czas przygotowuje się do występów, prezentuje je on-line i działa charytatywnie.

Loading...


Na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury oraz na Facebooku tej placówki można posłuchać kilku pastorałek przygotowanych w filmowej wersji przez młodych artystów z Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko pracujących pod kierownictwem Bożeny Bieńczyk.

Na Facebooku samego zespołu 8 grudnia zaprezentowano widowisko słowno-muzyczne "Gdzie jest Mikołaj?" - Widowisko powstało w ramach miejskiego grantu, który uzyskało Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko. Planowaliśmy zaprezentowanie tego widowiska bielszczanom na scenie BCK przy okazji otwartego spotkania z Mikołajem. Niestety, w związku z pandemią to się nie udało. Stanęliśmy więc przed dylematem, czy zrezygnować i oddać pieniądze z grantu, czy przygotować koncert on-line. Mimo że nie było to łatwe, udało się - mówi Bożena Bieńczyk.

On-line odbywają się próby Zespołu Pieśni i Tańca "Bielsko". Ćwiczą według zwykłej siatki godzin wszystkie grupy młodzieżowe (30 osób) i dziecięce (50 osób). - Praktycznie od początku pandemii szyjemy maseczki, które trafiają do maseczkomatów, zawieszane przez naszych artystów na moście nad Białą, są przekazywane do domów pomocy społecznej oraz do Ratusza. Rodzice ofiarowują nam tkaniny, a nasza pani garderobiana wraz z młodzieżą szyją maseczki. Za każdym razem przekazujemy 300-400 maseczek - informuje szefowa zespołu Bielsko.

Artyści zespołu przy pomocy Stowarzyszenia Miłośników ZPiT Bielsko przygotowali upominki dla wychowanków Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Przed Mikołajkami zawieźli je do placówki przy ul. Pocztowej. Wśród prezentów znalazły się słodycze - także te zdrowe, owocowe o małej zawartości cukru - i sporo owoców. Filmiki z wizyty w Domu Dziecka zamieszczono na stronie internetowej.

"Bielsko" może też pochwalić się sukcesem odniesionym w niedawnym 1. Konkursie Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej Zośka, w którym zajęło I miejsce w kategorii zespołów.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Mandla Nauka Tańca

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Mandla Nauka Tańca" podaj