Wiadomości

  • 4 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3641

Niepewna przyszłość bielskiego Klubu Nauczyciela

Spotykają się tam seniorzy, również z młodzieżą, organizowane są wycieczki itp. Działalność Klubu Nauczyciela w Bielsku-Białej wpisała się w życie społeczne miasta. Niestety, pojawiły się obawy co do przyszłości tego miejsca - mówi się nawet o likwidacji placówki.

Wnętrze Klubu Nauczyciela w Bielsku-Białej
Wnętrze Klubu Nauczyciela w Bielsku-Białej · fot. mzo.bielsko.pl


W Klubie Nauczyciela przy ulicy Wzgórze w Bielsku-Białej odbywa się pożyteczna działalność. Skupia się przede wszystkim na organizacji serii spotkań dla seniorów wywodzących się głównie ze środowiska nauczycielskiego. Odbywa się w nim także integracja międzypokoleniowa - spotkania seniorów z dziećmi i młodzieżą, jak również m.in. organizowane są wycieczki. Tymczasem do bielskiego radnego Rafała Ryplewicza dotarły niepokojące informacje co do przyszłości tego miejsca.

- Z tego co się dowiedziałem sprawa ma dwa wątki - wyjaśnia przedstawiciel bielszczan. - Pierwszy dotyczy likwidacji jednostki nadzorującej tj. Miejskiego Zarządu Oświaty, który w niedługim czasie ma się stać wydziałem w strukturze urzędu miasta. Nie było żadnej informacji co się wówczas stanie z Klubem Nauczyciela. Spekuluje się, że może przejdzie pod kulturę - informuje Ryplewicz.

Drugi wątek - według radnego - to realizacja projektu finansowanego z pożyczki rewitalizacyjnej Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Zakłada ona remont zaniedbanych budynków i pomieszczeń na potrzeby działań społecznych. By środki zostały rozliczone musi następować tzw. trwałość projektu przez okres minimum 5 lat. Wśród nieruchomości objętych tym zadaniem jest również siedziba Klubu Nauczyciela. Być może ta kwestia również spowoduje pewne zmiany co do funkcjonowania tej organizacji. Najbardziej daleko idące obawy dotyczą nawet likwidacji klubu lub jego połączenie z innym środowiskiem - podkreślił Ryplewicz.

I skierował pytanie do władz miasta o przyszłość bielskiego Klubu Nauczyciela. Magistrat jeszcze nie zajął stanowiska. Do sprawy będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.