Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2020
  • wyświetleń: 6401

[FOTO] O krok od tragedii: Pod wpływem wjechał w dom

Nietrzeźwi kierujący do nadal częsty widok na naszych drogach. Niestety zbyt częsty. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali 5 kierujących na „podwójnym gazie”. Przy bielskiej ulicy Krzemionki było blisko tragedii. 35-letni kierowca osobowego peugota wjechał w budynek mieszkalny. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Przypominamy, że na każdym komisariacie policji znajduje się ogólnodostępne urządzenie do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości.

O krok od tragedii: Pod wpływem wjechał w dom - 20.12.2020 · fot. Krzysiek, Bartek / Bielskie Drogi


Niestety osób, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, jest wciąż bardzo dużo. Praktycznie każdego dnia policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierujących. Tylko w miniony weekend mundurowi zatrzymali 5 kierujących „na podwójnym gazie”. Niestety dwóch z nich doprowadziło wcześniej do zdarzeń drogowych.

- W jednym przypadku było o krok od tragedii. 35-letni mieszkaniec powiatu bielskiego mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie, osobowym peugotem wjechał w budynek mieszkalny. Na szczęście kierowca, pasażer pojazdu ani mieszkańcy posesji nie odnieśli poważnych obrażeń. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć wszystkie koszty. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości - informuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

- Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę! Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie i siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik - dodaje rzecznik prasowy bielskich stróżów prawa.

- Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie - podsumowuje Szybiak.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała, FB/bielskiedrogi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj