Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 grudnia 2020
  • wyświetleń: 722

Jak stworzyć sklep internetowy dla małej firmy?

Materiał partnera:

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób podnieść sprzedaż w swojej firmie weź pod uwagę stworzenie sklepu internetowego. Jest to prosty krok na rozszerzenie działalności i zdobycie nowych klientów. Jakie trzeba podjąć kroki aby w niedługim czasie cieszyć się sklepem internetowym?

Jak stworzyć sklep internetowy dla małej firmy?


Kup domenę i hostingPierwsze od czego musisz zacząć to wybranie domeny i hostingu. Domena to prościej mówiąc Twój adres internetowy. Pamiętaj, że nazwa domeny jest niepowtarzalna i możesz dopasować ją do Twojej działalności. Hosting to nic innego, jak miejsce, w którym przechowujesz swoje pliki, aby były dostępne w sieci.

W Internecie znajdziesz wiele ofert kupna domeny i hostingu. Nie jest to duży wydatek. Na start zazwyczaj opłata jest niewielka i obejmuje pierwszy rok, w którym możesz się sprawdzić. W wyborze najlepszej oferty pomoże Ci ranking hostingów.

Wybierz silnik sklepu internetowegoDrugim bardzo ważnym zadaniem, bez którego Twój sklep nie jest w stanie istnieć jest wybór odpowiedniego dla Ciebie skryptu, na którym sklep będzie działał. Decyzja, jaką w tym miejscu podejmiesz jest jedną z najważniejszych.

1. WooCommerce

Pierwszą propozycją jest wtyczka WooCommerce, która została stworzona specjalnie, by bezproblemowo współgrać z WordPressem sklepu internetowego. Plusem tego rozwiązania jest łatwość sprzedaży produktów, administracji oraz modyfikacji. W sklepie opartym na WooCommerce jest możliwość dostosowywania rodzaju płatności, wysyłki pod Twoje oczekiwania. Co ważne, oprogramowanie WooCommerce jest bezpłatne.

2. Shoper

Kolejną opcją, która pozwoli Ci stworzyć sklep internetowy jest oprogramowanie Shoper. Zawiera ono wszelkie narzędzia umożliwiające zintegrowanie Twojego sklepu z platformą Allegro, Ceneo, Subiektem, sklepem na Facebooku oraz nawet niektórymi firmami kurierskimi. Minusem jest fakt, że oprogramowanie Shoper jest odpłatne i w podstawowej wersji uniemożliwia zaawansowane zmiany bez wsparcia administracji.

3. Prestashop

Tworząc swój sklep internetowy możesz zastanowić się również nad oparciem swojego sklepu o platformę PrestaShop. Dzięki interfejsowi administracyjnemu możesz kontrolować swoje zamówienia, zarządzać zapasami i ulepszać swój katalog produktów. Platforma posiada wiele rozwiązań płatniczych. Jest to funkcjonalne, darmowe rozwiązanie dostępne dla każdego. Możliwość edycji jest jednak ograniczona.

Zleć wykonanie sklepu agencji XYBRYZTGdy przerasta Cię myśl o samodzielnej budowie sklepu internetowego, nie masz na to czasu, lub po prostu chcesz zlecić to profesjonalistom, wybierz agencję reklamową XYBRYZT z Wodzisławia Śląskiego.

Przygotujemy dla Ciebie sklep, który będzie estetyczny i kompatybilny z Twoją działalnością. Bierzemy pod uwagę Twoje potrzeby i tworzymy indywidualny szablon graficzny. Jeśli chcesz, w sklepie pojawią się dodatkowe funkcjonalności, takie jak:
  • live chat,
  • newsletter,
  • integracja z social mediami.


Wykonanie sklepu kończy szkolenie z obsługi, choć nie oznacza to końca współpracy. Chętnie pomożemy Ci w przyszłości. Musisz wiedzieć, że mamy na swoim koncie realizacje sklepów z całej Polski i z chęcią przygotujemy sklep również dla Ciebie.

sklep-dla-malej-firmy
Programiści z XZT.PL są autorami m.in. sklepu meblowego Verniro


Wybrane sklepy zaprojektowane przez agencję XYBRYZT:
  • sklep z roślinami egzotycznymi Tropicalgarden.pl
  • butik dla kobiet eRondo.pl
  • kwiaciarnia wysyłkowa Kwiaciarnia-Alokazja.pl
  • hurtownia budowlana Japibud.pl


Według badania “E-commerce w Polsce 2020” Gemius, 73% badanych deklarowała zakupy online. Zdecyduj się już dziś na sklep internetowy i zwiększ liczbę swoich klientów.

Wypełnij formularz kontaktowy: https://xybryzt.pl/sklepy-internetowe/
Zadzwoń po więcej informacji: Bartosz Młotek, tel. 605 533 655