bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1132

Ikea wsparła podopiecznych bielskiej fundacji "Serce dla maluszka"

85 podopiecznych fundacji dla dzieci niepełnosprawnych „Serca dla Maluszka” otrzymało paczki ze świątecznymi słodkościami oraz zestawami artystycznymi. To prezent od sklepu IKEA Katowice.

Ikea wsparła podopiecznych bielskiej fundacji "Serce dla maluszka" - 17.12.2020 · fot. Materiały prasowe


- Od wielu lat staramy się wspierać lokalne społeczności, fundacje i inicjatywy - być tzw. dobrym sąsiadem. Rok 2020 był bardzo trudny i wymagający, a pandemia koronawirusa spowodowała, że dom znalazł się w centrum życia wszystkich ludzi. Z dnia na dzień stał się miejscem, które pełni funkcję biura, szkoły, sali gimnastycznej i placu zabaw. W tym świątecznym czasie chcemy zadbać także o najmłodszych, dla których dom ma szczególnie znaczenie, tak, aby był to czas wyjątkowy i dawał nadzieję na przyszłość - podkreśla Katarzyna Nurkowska, koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA w Katowicach.

Fundacja Serca dla Maluszka, której siedziba mieści się w Bielsku-Białej, działa na rzecz maluchów pokrzywdzonych przez los. Wśród jej podopiecznych są dzieci niepełnosprawne, ale także pochodzące z ubogich rodzin z terenu całego kraju.

- Schorzenia naszych podopiecznych ciężko zaliczyć do jednej kategorii. Część cierpi na choroby nieuleczalne, których źródło znajduje się w strefie neurologicznej - choroby te są związane nie tylko z genami, ale i komplikacjami zaistniałymi w trakcie ciąży lub porodu. Inna grupa podopiecznych zmaga się z problemami natury topograficzno-anatomicznej, do których zalicza się szereg nieprawidłowości obejmujących różne narządy lub układy narządów - opowiada Ewelina Kliś, prezes zarządu fundacji „Serca dla Maluszka”. -

W ramach wsparcia sklepu IKEA w Katowicach 85 podopiecznych fundacji z terenu Bielska-Białej i okolic otrzymało paczki ze świątecznymi słodkościami oraz zestawami artystycznymi.

- W paczkach znalazły się pierniczki, cukierki, czekolady. Nie zabrakło również szwedzkich przysmaków, w tym tradycyjnego napoju świątecznego VINTERSAGA. Do każdej paczki dołączyliśmy także zestawy artystyczne z kolekcji MÅLA, które zawierają farbki, pędzle, kredki oraz 10 metrową rolkę papieru JÄTTELIK, tak, aby dziecięca kreatywność nie była w żaden sposób ograniczana - mówi Katarzyna Nurkowska, koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA w Katowicach.

Wybór Bielska-Białej nie jest przypadkowy. To w tym mieście w październiku został otwarty Punkt Odbioru Zamówień IKEA. Dzięki temu IKEA jest bliżej mieszkańców południa województwa śląskiego. Klienci mogą robić zakupy w wygodny i bezpieczny sposób za pośrednictwem strony IKEA.pl oraz Mobilnej Aplikacji IKEA, a następnie odebrać towar w Punkcie Odbioru Zamówień IKEA przy ul. Piekarskiej 130.

- Wsparcie IKEA jest dla naszej fundacji ogromnym wyróżnieniem. Każda pomoc, która wywołuje uśmiech na twarzach naszych dzielnych podopiecznych, jest naprawdę bezcenna! Dzięki takiemu wsparciu mogą poczuć, że nie są sami w swojej codziennej walce z chorobą. Co warto podkreślić - pomoc nie zawsze musi wiązać się z przekazywaniem środków na ich leczenie i rehabilitowanie. Nasi podopieczni to w większości nadal dzieci, które mają taką samą potrzebę zabawy i kreatywnej twórczości, jak ich zdrowi rówieśnicy. Takie działania i wsparcie ze strony IKEA są również niezwykle ważne dla rodziców naszych podopiecznych, którzy ze względu na pilne wydatki związane z leczeniem swoich dzieci, nie zawsze mogą sobie pozwolić na podkreślenie świątecznej atmosfery, poprzez sprawianie Im choćby drobnych prezentów - podkreśla prezes fundacji „Serca dla Maluszka”.

Przekazanie prezentów - były one niespodzianką dla podopiecznych fundacji Serca dla Maluszka - odbyło się pomiędzy wtorkiem a czwartkiem, tj. 15 a 17 grudnia. W czasie spotkania nie zabrakło także życzeń.

- Fundacji, jak i naszym kochanym podopiecznym można życzyć jak największego grona ludzi o pięknych sercach dookoła. Bez wsparcia wielu wspaniałych osób nasi podopieczni nie mieliby szansy na podjęcie walki o swoje zdrowie, a niejednokrotnie i życie. Warto również życzyć im, aby nigdy w swojej walce nie zostali sami, bo bezinteresowne wsparcie i poświęcony czas to najlepsze, co można ofiarować drugiemu człowiekowi w potrzebie - podsumowuje Ewelina Kliś, prezes zarządu fundacji „Serca dla Maluszka”.

- Naszą wizją jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Nie tylko dla naszych klientów, którzy kupują u nas produkty wyposażenia wnętrz, ale także dla lokalnej społeczności. Od lat dbamy o to, aby być dobrym sąsiadem. To szczególnie ważne teraz. W ostatnim czasie w ramach inicjatywy #PomagamyRazem darowizny produktowe przekazaliśmy szpitalom w Częstochowie, Sosnowcu, Pilchowicach oraz Katowicach. Nie zapomnieliśmy także o personelu medycznym. Pracownicy Działu IKEA Food, w ramach akcji #WzywamyPosiłki, przygotowywali obiady dla pracowników medycznych z Chorzowa oraz Katowic. Ponownie wsparliśmy także Centrum Zimbardo. A ostatnio fundację Wolne Miejsce, która w Katowicach otworzyła pierwszy sklep socjalny w Polsce. Nasi pracownicy zaangażowali się także w inicjatywę „Szlachetna paczka”. Cieszymy się, że wśród podmiotów, które wsparliśmy, jest także fundacja „Serca dla Maluszka” - mówi Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego, lokalnego marketingu/zrównoważonego IKEA w Katowicach.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.