bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 grudnia 2020
  • wyświetleń: 352

Cenne porady jak wybrać i gdzie układać stylowe płytki drewnopodobne

Materiał partnera:

Od pewnego czasu wiele osób decyduje się na zakup płytek drewnopodobnych. Są one bardzo praktyczne i łatwiejsze w utrzymaniu niż prawdziwe drewno. Dodatkowo takie płytki sprawdzają się świetnie nie tylko w salonie lub sypialni, ale także w łazience. Obecnie płytki drewnopodobne dostępne są w różnych wzorach i odcieniach. Przedstawiamy porady, jak wybrać i gdzie układać takie stylowe płytki.

Cenne porady jak wybrać i gdzie układać stylowe płytki drewnopodobne


Jak wybrać stylowe płytki drewnopodobne?Wybierając płytki drewnopodobne, należy przede wszystkim zastanowić się nad odpowiednimi wymiarami. Na rynku dostępne są zarówno modele o wymiarach 15 cm x 60 cm, jak i płytki dużo większe, na przykład 30 cm x 120 cm. Oczywiście należy zaznaczyć, że ułożenie większych płytek jest zwykle prostsze o wymaga mniej nakładu pracy. Takie płytki dobrze prezentują się zwykle w większych pomieszczeniach. W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępne jest sporo różnorodnych modeli płytek drewnopodobnych. Warto zwrócić uwagę na ofertę na stronie Klink.pl.

plytki-drewnopodobne-rodzaje


Poza wymiarami, spore znaczenie ma także kolorystyka oraz sposób wykończenia. Niektóre płytki są bardziej chropowate, a inne śliskie. Tutaj wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Kolejnym ważnym aspektem jest ścieralność - dobrze wybrać wysoką klasę ścieralności, aby płytki były trwałe i wytrzymałe.

plytki-drewnopodobne-kompozycja


Warto także przeczytać: Jaki kamień wybrać na ścianę a jaki na podłogę do wnętrza w stylu skandynawskim?

Zalety płytek drewnopodobnychPłytki drewnopodobne mają sporo zalet, do których można zakwalifikować następujące:

  • brak konieczności konserwacji, lakierowania (jak w przypadku drewna naturalnego),
  • łatwe w czyszczeniu, a więc pasują też do kuchni i łazienki,
  • nie nasiąkają wodą, nie pleśnieją,
  • są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych,
  • są bardzo trwałe, a ich kolor nie blaknie.


lazienka-w-plytkach-drenopodobnych-na-scianie


Płytki drewnopodobne do pokoju dziennego i sypialniPłytki drewnopodobne świetnie sprawdzają się do pokoju dziennego, a także salonu z aneksem kuchennym. W tym drugim wypadku można pokryć podłogę wszędzie takimi samymi płytkami, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo spójnie. Tego typu płytki świetnie wyglądają także w sypialni oraz gabinecie. Płytki drewnopodobne świetnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach w stylu skandynawskim, jak i angielskim.

plytki-drewnopodobne-trwale-do-salonu


Dobry wybór do łazienkiWybór płytek do łazienki jest zwykle dosyć trudny, ponieważ nie zawsze można znaleźć coś oryginalnego. Właśnie dlatego warto postawić na płytki drewnopodobne i połączyć je z naturalnymi elementami, na przykład jedną ścianą z dekorami w formie liści. W ten sposób łazienka staje się piękną i naturalną oazą spokoju.

plytki-w-wc-nowoczesny-wyglad