bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 grudnia 2020
  • wyświetleń: 360

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt na dowolny cel w Bielsku

Materiał partnera:

Jednym z narzędzi do sfinansowania pilnych potrzeb materialnych jest kredyt gotówkowy, zgodnie z prawem udzielany wyłącznie przez banki (a więc nie firmy pożyczkowe). To rozwiązanie, z którego chętnie korzystają m.in. mieszkańcy Bielska-Białej. Dowiedz się, jakie są warunki otrzymania środków na dowolny cel, bez konieczności jego podawania.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt na dowolny cel w Bielsku


Środki na dowolny cel - stacjonarnie lub zdalnieKredyt gotówkowy na dowolny cel jest jednym z podstawowych produktów w ofertach banków na polskim rynku. W Bielsku-Białej możesz odwiedzić oddział Banku Spółdzielczego, ING, PKO BP lub innego banku, żeby dopełnić formalności i otrzymać wnioskowane środki. Nie musisz jednak wychodzić z domu, ponieważ wniosek można złożyć online na stronie wybranego banku. Ponadto nowoczesne konta osobiste, do których można uzyskać zdalny dostęp w aplikacji mobilnej albo za pośrednictwem przeglądarki, umożliwiają otrzymanie kredytu bez fizycznego spotkania z pracownikiem banku. Wystarczy się zalogować i postępować zgodnie z podanymi wskazówkami.

Warunki otrzymania kredytu gotówkowegoKredyt gotówkowy jest instrumentem szczególnie elastycznym, a dzięki temu odpowiadającym na zróżnicowane potrzeby klientów. Kwota, o którą wnioskujesz, może równie dobrze oscylować w granicach 1-10 tys. zł, ale i 100 tys. zł. Rzecz jasna im wyższa, tym trudniej o pozytywne rozpatrzenie wniosku, ponieważ pod uwagę bierze się przede wszystkim zdolność kredytową.

Bank liczy na odzyskanie pożyczonych pieniędzy wraz z naliczonymi odsetkami, dlatego interesują go przede wszystkim klienci ze stabilną sytuacją finansową. Zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty kredytu, ustala się na podstawie różnych czynników, ale bardzo ważne jest przedstawienie bankowi zaświadczenia o dochodach - o ich stałości oraz wysokości. Do otrzymania kredytu gotówkowego może być więc niezbędna dokumentacja potwierdzająca regularne wypłaty wynikające z:

  • działalności gospodarczej,
  • emerytury lub renty,
  • umowy - o pracę na czas określony lub nieokreślony, zlecenie, o dzieło.


Czasami banki przyspieszają procedury i jedyne, co je interesuje, to wyciąg z konta lub nawet samodzielne oświadczenie klienta. Dużym ułatwieniem jest ponadto branie kredytu w tym samym banku, którego jest się stałym klientem. Do konta osobistego może być przypisany pewien limit - kwota, do której branie kredytu jest możliwe bez żadnych dodatkowych formalności, procedury załatwia się od ręki, a środki są przyznawane jeszcze tego samego dnia.

Kolejny warunek - dobra historia kredytowaOprócz zdolności kredytowej, banki sprawdzają klienta pod kątem historii kredytowej. W Polsce istnieje kilka powszechnych baz, w których gromadzi się informacje o wszelkich zobowiązaniach, jak kredyty, pożyczki, zakupy na raty. Jeżeli zdarzyło Ci się „zapomnieć” o spłacie chwilówki, niestety możesz mieć problem z zaciągnięciem nowego zobowiązania. Pewnym wyjściem z tej sytuacji jest dla dłużników kredyt konsolidacyjny, poprzez który spłacasz wszystkie połączone zobowiązania, a bank niejako przy okazji może Ci udzielić dodatkowych środków na dowolny cel, np. załatanie dziur w domowym budżecie.

Atrakcyjny kredyt gotówkowy - nie tylko formalnościDokładne formalności zależą od regulaminu w konkretnym banku. Co oczywiste, inaczej omawia się transakcję na 1 tys. zł niż 100 tys. zł. W tej drugiej sytuacji prawdopodobnie wymagana będzie obecność w oddziale. Kredyt gotówkowy jest udzielany na dowolny cel dla klienta - sprawdź, ile możesz otrzymać w bankach w Bielsku-Białej lub zdalnie, przez Internet lub infolinię. Zweryfikuj oprocentowanie i upewnij się, że w ofercie nie ma haczyków dotyczących np. ukrytych kosztów.