Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 grudnia 2020
  • wyświetleń: 580

5 sposobów na tańsze OC dla kierowców z Bielska-Białej

Materiał partnera:

Ceny OC w Bielsku-Białej należą do najwyższych w kraju, dlatego wielu kierowców poszukuje sposobu na zmniejszenie składki na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Oto 5 sprawdzonych porad, dzięki którym można obniżyć cenę OC w Bielsku-Białej.

5 sposobów na tańsze OC dla kierowców z Bielska-Białej


1. Znalezienie najtańszej ofertyWybór najtańszego OC to absolutnie kluczowa kwestia, która ma decydujący wpływ na cenę. Dzieje się tak, ponieważ wysokość składki na obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej może różnić się nawet kilkukrotnie dla tej samej osoby. Normalną rzeczą jest, że podczas gdy w jednym towarzystwie w Bielsku-Białej OC kosztuje np. 1000 zł, w innym, które znajduje się tuż obok, za identyczną polisę trzeba wyłożyć 2000 zł.

Z uwagi na skrajnie różne ceny znalezienie najtańszego OC jest warunkiem niezbędnym do korzystnego zakupu. W tym celu porównaj dostępne na rynku oferty i dowiedz się, ile za polisę musisz wyłożyć w poszczególnych towarzystwach. Jak to zrobić? Nie trzeba odwiedzać kolejnych firm ubezpieczeniowych - znacznie lepiej porównać OC przez Internet, korzystając z kalkulatorów i porównywarek. Jeśli uda Ci się znaleźć tańsze ubezpieczenie niż obecnie wygasająca polisa, pamiętaj, żeby ją wypowiedzieć. Dowiedz się, jak i kiedy można wypowiedzieć polisę OC.

2. Zbieranie zniżek za bezszkodową jazdęKolejnym bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej są zniżki za bezszkodową jazdę. Aby uzyskać je w maksymalnej wysokości 60% (w niektórych towarzystwach 70%), należy kontynuować polisę przez kilka lat, nie powodując żadnych szkód w ruchu drogowym. Za każdą stłuczkę, kolizję czy wypadek zniżki są bowiem odbierane, co oznacza podwyżkę OC na przyszły rok. Wówczas warto poszukać polisy w innej firmie, wypowiadając obecne ubezpieczenie po znalezieniu lepszej oferty. Informacje na temat wypowiedzenia i wzory wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie wypowiadamoc.pl.

3. Opłacenie składki w jednej racieJeśli chcesz uzyskać jak najniższą cenę OC, nie rozkładaj płatności na raty. Decydując się to rozwiązanie, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami w wysokości nawet 20-30% w porównaniu ze składką, która obowiązuje w przypadku opłacenia polisy od razu po kupnie.

4. Kupno auta taniego w ubezpieczeniuWysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników, a do najważniejszych zalicza się specyfika pojazdu, dla którego wykupuje się OC. Kluczowe są takie aspekty jak pojemność silnika, marka producenta i model, ponieważ im większa jednostka napędowa i im bardziej usportowione auto, tym więcej kosztuje jego ubezpieczenie. Dlatego jeśli nie chcesz płacić dużo za OC, a kupno samochodu jeszcze przed Tobą, przy wyborze konkretnego egzemplarza uwzględnij potencjalną cenę polisy.

5. Dodanie kolejnego właściciela w dowodzie rejestracyjnymTa porada dotyczy wyłącznie kierowców narażonych na wysoką cenę OC, a więc osób młodych i niedoświadczonych, które niedawno uzyskały prawo jazdy lub mają wiele szkód na koncie. W ich przypadku jedyne rozwiązanie pozwalające na szybkie obniżenie składki OC to dodanie drugiego kierowcy w dowodzie rejestracyjnym. Istotne jest, aby drugi właściciel dysponował wysokimi zniżkami za bezszkodową jazdę, bo właśnie dzięki temu cena polisy może się wyraźnie obniżyć.

Dopisanie drugiego właściciela do dowodu rejestracyjnego ma jednak tę wadę, że w razie spowodowania szkody przez drugiego właściciela zniżki ubezpieczeniowe są odbierane im obu niezależnie od tego, który z nich siedział za kierownicą w momencie stłuczki, kolizji czy wypadku. Z tego względu drugim właścicielem z reguły ustanawia się osobę bliską, np. jednego z rodziców.