Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3350

Przystanek nie wróci na Wapienną. Według władz jest niepotrzebny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Bielszczanie z rejonu ulicy Wapiennej zaapelowali o przywrócenie jednego z przystanków, który pojawił się tam tymczasowo. Sprawę zbadała specjalna komisja. Jak się okazało, ich wniosek uznano za bezzasadny.

osiedle wapienna
Ulica Wapienna · fot. bielsko.info


Mieszkańcy Osiedla Biała Krakowska wystosowali apel o przywrócenie przystanku autobusowego przy ulicy Wapiennej. W piśmie z września osiemdziesięciu bielszczan zaapelowało w tej sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg. Poprosili także o zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów.

- Z odpowiedzi, jaką wystosował MZD pod koniec września wynika, że kwestia uruchomienia dodatkowego przystanku przy Wapiennej w kierunku pętli końcowej zostanie rozważona po uzyskaniu opinii Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Rady Osiedla Biała Krakowska - przypomniał bielski radny Tomasz Wawak, który postanowił przyglądnąć się sprawie. - Przychylając się do wniosku zawartego w piśmie mieszkańców, pragnę zapytać o aktualny stan sprawy i przewidywane jej rozstrzygnięcie.

Jak potwierdził przedstawiciel bielszczan, na Osiedlu Biała Krakowska nie znajduje się żaden hipermarket spożywczy, "toteż często kursujące autobusy oraz małe odległości między przystankami są kluczowe dla wielu mieszkańców tej dzielnicy".

Okazuje się, że przystanek "Norwida Kościół" w kierunku Wapienna (241) - jak wynika z informacji bielskich urzędników - został przeniesiony na ulicę Wapienną tymczasowo w związku z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu przy rozbudowie ulicy Krakowskiej i Żywieckiej. Po zakończeniu prac przystanek został przywrócony do pierwotnej lokalizacji a więc na ulicę Cypriana Norwida.

- W związku z sygnalizowaną przez mieszkańców Osiedla Biała Krakowska potrzebą przywrócenia przystanku sprawa została skierowana na posiedzenie Komisji ds. BRD. W połowie listopada komisja oceniła wniosek negatywnie z uwagi na brak zasadności lokalizacji kolejnego przystanku autobusowego na tak krótkim odcinku trasy przejazdu linii nr 26 w odległości jedynie 200 metrów od poprzedzającego przystanku oraz z uwagi na konieczność likwidacji istniejących miejsc postojowych na długości około 20 metrów - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, Rada Osiedla Biała Krakowska w piśmie z 28 września wskazała, że utrzymanie istniejących miejsc postojowych przy ulicy Wapiennej jest kluczowe z uwagi na występujący w tym obszarze znaczny deficyt miejsc parkingowych.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.