bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 grudnia 2020
  • wyświetleń: 430

5 pożądanych funkcjonalności dobrej platformy e-commerce

Materiał partnera:

Rozwój naszego e-commerce powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniej platformy, która spełni nasze oczekiwania. Co powinna zawierać taka platforma e-commerce, by dobrze służyć klientom i generować sprzedaż? Poniżej zebraliśmy 5 elementów przydatnych dla użytkownika, jak i dla właściciela, by proces zakupów przebiegał prosto i szybko.

5 pożądanych funkcjonalności dobrej platformy e-commerce


Witryna przyjazna dla urządzeń mobilnychJeśli nie chcesz zamykać się na zdecydowanie większą część użytkowników Internetu, Twoja platforma musi być responsywna! Zawartość witryny, która automatycznie skaluje się do rozmiaru ekranu jest absolutnym must-have.

Responsywna i szybka platforma e-commerce to większe zaangażowanie, utrzymanie i wzrost konwersji. Pamiętaj, że jeśli strona będzie powolna i nie będzie ładować się poprawnie, klienci szybko ją opuszczą. Jednym z kluczowych elementów obciążających stronę są multimedia. Prezentując swoje produkty w formie zdjęć i video pamiętaj o optymalizacji ich rozmiaru.

Łatwa nawigacjaOdpowiednio zoptymalizowany “pasek searchbox” może stać się potężnym narzędziem do zwiększania konwersji - umieść go we właściwym miejscu i obserwuj wyniki. Również poinformowanie klientów o liczbie produktów należących do konkretnej kategorii, znacznie ułatwia przeglądanie oferty. Dzięki temu potencjalny klient ma świadomość wachlarzu produktów w kategorii, który przegląda.

Podstrony kategorii to jeden z kluczowych elementów w procesie zapoznawania się z ofertą. Jako, że każdy klient ma własne preferencje, sklep powinien umożliwiać filtrowanie na podstawie różnych atrybutów i skorzystanie z różnych opcji sortowania, by przeglądać produkty w różnej kolejności. Daj również swoim klientom również możliwość przechowywania i zapisywania produktów za pomocą funkcjonalności “listy życzeń”, jeśli wolą dokonać zakupów później.

Kontakt z firmąIstnieje kilka opcji kontaktu z firmą, dlatego umieść na stronie kilka z nich, jak np. telefon, e-mail lub formularz. Pomyśl również nad wdrożeniem czatu. Tworzą one zupełnie nowe doświadczenia zakupowe i umożliwiają natychmiastowy kontakt z obsługą klienta. Podaj linki do FAQ, polityki zwrotów i wymiany towaru w stopce strony, to ważne informacje dla Twoich klientów, których najczęściej poszukują w witrynie. Zaoszczędzisz w ten sposób ogrom czasu, który musiałbyś przeznaczyć na odpowiadania klientom na te pytania.

MarketingDobrze prowadzony marketing, zwiększa rozpoznawalność marki i lojalność klientów. Wdrożenie tylko tych kilku elementów znacznie poprawi sprzedaż w Twoim sklepie, szczególnie w dłuższym terminie:

  • Zbieraj adresy e-mail swoich klientów, dając im w zamian informację o nowych produktach, promocjach i ofertach specjalnych.
  • Pozwól użytkownikom dołączać do klubu stałych klientów i przyznawaj im punkty premiowe oraz dostęp do ofert specjalnych.
  • Czasem klienci chcą pochwalić się produktem na swoich profilach. Pozwól im na to, dając możliwość udostępniania i tym samym zwiększ zasięg swojej marki?
  • Umieść linki do social mediów, by Twoi klienci mogli pozostać z Tobą w stałym kontakcie.
  • Pozwól na dodawania opinii dla produktów dostępnych sklepie. Recenzje napędzają sprzedaż i zwiększają wiarygodność sklepu w oczach kupujących.


Zarządzanie sklepem i jego bezpieczeństwoŁatwa edycja treści, produktów, zarządzanie klientami i narzędziami raportowania oraz SEO - wszystko to powinna mieć dobra platforma e-commerce. Drugim istotnym elementem jest bezpieczeństwo sklepu. Zapewnij transakcjom online wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu czy certyfikatowi SSL.

Odpowiednie narzędzieWszystko to sprowadza się do jednego - właściwego CMS-a oraz agencji, która pomoże tworzyć i rozwijać platformę. Jeśli poszukujesz wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą wdrożyć powyższe funkcjonalności, jak i wiele innych, sprawdź ofertę Smartbees - software house’u z doświadczonym zespołem i niejednym wdrożeniem platform e-commerce.