Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 grudnia 2020
  • wyświetleń: 221

6 wskazówek, jak zrobić jesienne selfie

Materiał partnera:

Niemal każda osoba mająca smartfon przynajmniej raz zrobiła sobie selfie, czyli autoportret przedstawiający przede wszystkim twarz. Okazuje się, że jesień to pora roku sprzyjająca tego typu fotografii, zwłaszcza przy bardzo ładnej pogodzie. Jak zrobić selfie, które zachwyci naszych bliskich i znajomych?

6 wskazówek, jak zrobić jesienne selfie


Zadbanie o wyglądZe względu na to, że selfie skupia się na twarzy, przed jego zrobieniem warto delikatnie poprawić swój wygląd. Oczywiście spędzanie kilku godzin przed lustrem nie jest najlepszym rozwiązaniem, jednak możemy sprawdzić np. makijaż czy fryzurę. Zadbanie o to, jak wyglądamy przed obiektywem, często zwiększa pewność siebie, a to sprawia, że ładniej się uśmiechamy i mamy mniej wątpliwości, czy zdjęcia będą udane.

Odpowiednie światłoIstotny wpływ na to, czy selfie się uda ma światło. Bez niego trudno jest zrobić ładne zdjęcie i trzeba o tym pamiętać, niezależnie od rodzaju fotografii. Musimy ustawić się w taki sposób, aby twarz była oświetlona równomiernie, strumień światła powinien padać na nią z przodu, a nie z boku. Co ciekawe, wśród jesiennych selfie szczególnie dobrze wychodzą te, które są robione na zewnątrz, np. w parku. Promienie słońca padające na twarz sprawiają, że kolor oczu jest bardziej intensywny, a niedoskonałości cery mniej widoczne. To oznacza, że nie musimy pamiętać o retuszu zdjęć, w tym przypadku jest to zbędne.

Zastosowanie sztuczekJest kilka sztuczek, za sprawą których zrobienie idealnego selfie staje się łatwiejsze, chętnie korzystają z nich np. modelki czy influencerki. Podstawą jest to, aby do zdjęcia wybrać lepszy profil. Możemy też delikatnie przechylić głowę w taki sposób, aby podkreślić rysy twarzy i wyszczuplić ją. Powinniśmy też unieść do góry brodę, w ten sposób znika drugi podbródek. Inne sztuczki to delikatne zmrużenie oczu oraz podniesienie telefonu nad twarz. Dzięki temu oczy na zdjęciu znajdą się na optymalnej wysokości.

Dobór strojuW przypadku selfie bardzo dobrze sprawdzają się bluzki z dekoltem, zarówno w sytuacji, gdy skupiamy się na twarzy, jak i przy szerszym kadrze. Choć z jesienią kojarzą się m.in. golfy, lepiej założyć do zdjęcia sweterek, rozpinaną koszulę lub sukienkę. Co ważne, jasne ubrania są lepszym wyborem niż te ciemne, ponieważ pozwalają na wydobycie blasku oczu i rozświetlenie twarzy. Niemniej jednak dużo w tej kwestii zależy od scenerii, typu urody oraz makijażu.

Wykorzystanie rekwizytówJesień to pora roku kojarząca się m.in. z kolorowymi liśćmi, grzybami, wrzosami, kasztanami, a także dyniami. Chcąc zrobić niepowtarzalne selfie, warto wykorzystać tego typu rekwizyty. Sprawią one, że zdjęcie będzie ciekawsze i atrakcyjniejsze. To, w jaki sposób zastosujemy typowe, jesienne motywy, w dużej mierze zależy od naszej kreatywności. Warto poeksperymentować i wypróbować kilka możliwości, aby przekonać się, która jest najlepsza.

Nowoczesne gadżetySą pewne sprzęty i gadżety, które ułatwiają zrobienie ładnego selfie. Jednym z nich jest selfie stick, czyli specjalny kijek z uchwytem na telefon, dający możliwość poszerzenia kadru i ujęcia w nim wszystkiego, co chcemy. Na popularności wciąż zyskuje też specjalny obiektyw zakładany na telefon, zwykle jest on wyposażony w lampę błyskową. Więcej o tego typu dodatkach do selfie można przeczytać w serwisie https://znawcafoto.com/. Jest tu również wiele cennych informacji dla osób interesujących się innymi rodzajami fotografii, m.in. rankingi lustrzanek, kamer czy nawet wideorejestratorów.