Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2528

Trening, który nie będzie zmarnowanym czasem - jak podnieść skuteczność?

Materiał partnera:

Rekreacja to przyjemność. Jeśli lubimy świeże powietrze, a ruch polepsza nam samopoczucie, łatwo utrzymujemy podstawową sprawność fizyczną, kondycję, a nawet odpowiedni poziom witaminy D, której ilość wzrasta dzięki promieniom słonecznym. Nie zawsze jednak sprawy idą tak łatwo.

Trening, który nie będzie zmarnowanym czasem - jak podnieść skuteczność?


Wystarczy przyjrzeć się takim poradnikom internetowym, jak https://wylecz.to/. Takie strony dysponują wieloma artykułami poświęconymi poradom zdrowotnym i utrzymaniu dobrej formy. Dlaczego tak się dzieje? Jak już zauważyliśmy, ruch w formie rekreacji jest stosunkowo łatwym wyzwaniem, jednak nie każdy znajduje w tym naturalną przyjemność lub posiada wewnętrzną motywację.

Skąd się biorą straty na zdrowiu i kondycji?Odpowiedź podstawowa brzmi: z braku motywacji, a o tę niełatwo. Demotywująco wpływają czynniki cywilizacyjne, takie jak siedzący tryb życia (czyli de facto brak konieczności ruchu), przeładowanie obowiązkami, szybki i łatwy dostęp do pożywienia. Każdy z tych niekorzystnych czynników daje się przezwyciężyć i wiadomo, jak to osiągnąć. Jednak najpierw trzeba znaleźć w sobie właśnie motywację do podjęcia starań o zdrowie.

W praktyce większość z nas co pewien czas zbiera się w sobie do pozytywnych działań. Tu pojawiają się jednak kolejne kłopoty: źle opracowany plan treningowy (można ćwiczyć miesiącami i prawie nie widzieć efektów), równie źle opracowana dieta, zaniedbanie suplementacji. Są to także zwykłe problemy codzienności, przez które czasem naprawdę brak sił do przysłowiowego „wstania z kanapy”. Co więc robić?

Motywatory dla umysłu i ciałaDobre słowo i dobry przykład potrafią naprawdę dodać skrzydeł. Szczególne znaczenie mają lektury - uwaga, to jednak nie mogą być obszerne opracowania medyczne, gdyż czytanie ich skończy się tak jak zawsze, czyli przesiadywaniem przed monitorem. Potrzebne są więc treści zwięzłe i „pożywne”, jak witaminy. Kiedy na przykład trafiamy na artykuł o skutecznym bieganiu (taki jak ten: https://wylecz.to/sport-i-cwiczenia/jak-biegac-zeby-schudnac/), nie powinien on zastąpić biegania, tylko wzbogacić nas o wiedzę i motywację. Jeśli chcesz poznać więcej sposobów na zdrową sylwetkę zajrzyj do dobrych źródeł. I wracaj nie tylko wtedy, kiedy potrzebujesz kolejnych wskazówek - tu ważne, aby portal zawierał szeroką wiedzę na wiele powiązanych tematów i był intuicyjnie zlinkowany. Wracaj tam także wtedy, kiedy potrzebujesz przypomnienia sobie o swoim celu i zmotywowania się.

Co ważne: poprawa samopoczucia i wyglądu nie ogranicza się do ćwiczeń i odstawienia słodyczy. Przydadzą się także użyteczne przepisy kulinarne, podstawowa wiedza o lekach i suplementach, informacje o funkcjonowaniu ludzkiego ciała, sposoby wspomagające domowe radzenie sobie podczas chorób (uwaga: te nie zastąpią wizyty u lekarza!). Obecnie szczególną popularnością cieszą się teksty o przebiegu i wspomaganiu leczenia oraz zabezpieczaniu się przed wirusem COVID-19. Pamiętajmy jednak, że niezwykle ważną „witaminą” dla naszego ciała jest motywacja, więc dostarczajmy jej regularnie.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj