bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1050

Awans Bielska-Białej w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju

Bielsko Biała zajęło 8. pozycję w tegorocznej edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. W ubiegłorocznym zestawieniu miasto uplasowało się na miejscu 16., awansowaliśmy więc o 8 oczek w górę.

ratusz
Ratusz w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Stolica Podbeskidzia zajęła 8. miejsce w kategorii miast na prawach powiatu, wyprzedzając Rzeszów i Wrocław. Na pierwszym miejscu uplasowało się Świnoujście, a na drugim Warszawa.

Ranking powstał w ramach projektu badawczego Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego, realizowanego od wielu lat w ramach Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Opracowanie przygotowywał zespół pod kierownictwem prof. nzw. dr hab. Eugeniusza Sobczaka. Ranking obejmuje wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu. Stworzono go w oparciu o 15 zmiennych - wskaźników, obejmujących trzy obszary - rozwój gospodarczy, rozwój społeczny oraz ochronę środowiska; podstawy dostarczyły dane Głównego Urzędu Statystycznego (Bank Danych Lokalnych).

Bielsko-Biała szczególnie dobrze wypada w kryterium wydatków na projekty inwestycyjne w przeliczeniu na mieszkańca - w 2018 r. wynosiły one 225,47 zł, a w 2019 r. już 315,17 zł.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.