bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1079

Policja ostrzega: Oszuści znów podszywają się pod funkcjonariuszy

W regionie znowu odezwali się oszuści. Przestępcy dzwonią do osób starszych i podają się za policjantów rozpracowujących grupę fałszerzy dokumentów. Chcą w ten sposób wyłudzić wypłacenie dla nich gotówki lub dane osobowe, które mogą posłużyć do tzw. kradzieży tożsamości. Policja ostrzegamy, że to popularna metoda oszustwa.

bezpieczny senior, oszustwo, wyłudzenie
Policja ostrzega: Oszuści znów podszywają się pod funkcjonariuszy


Dzisiaj znów odezwali się oszuści. Przestępcy dzwonią do mieszkańców Bielska-Białej. W rozmowie telefonicznej mężczyzna przedstawia się fałszywym nazwiskiem - Andrzej Zieliński, podaje też zmyślony numer legitymacji. Następnie twierdzi, że rozpracowuje grupę przestępczą fałszującą dokumenty i podrobiono dowód osobisty osoby, do której dzwonią. Przestępcy chcą w ten sposób wyłudzić gotówkę lub uzyskać dane osobowe, które mogą posłużyć do tzw. kradzieży tożsamości. Policja ostrzega, że to popularna metoda oszustwa!

Policja ostrzega seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać. Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w dowolnym komisariacie.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.