Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 8982

[FOTO] Na godzinę zgasły światła. Był to protest przeciw decyzji Sejmu

Wczoraj o 17.00 na godzinę zgasło oświetlenie części budynków i placów w Bielsku-Białej. Była to odpowiedź na krytyczny wobec proponowanych zmian w budżetach lokalnych społeczności apel Stowarzyszenia „Samorządy dla Polski”, który podpisał wraz z wieloma samorządowcami prezydent Jarosław Klimaszewski.

Na godzinę zgasły światła. Był to protest przeciw decyzji Sejmu - 01.12.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


Przypomnijmy, jak pisaliśmy 19 listopada, kilkudziesięciu samorządowców z całego kraju - w tym prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski - podpisało apel do rządu, o większy udział w podatku PIT. Jak podkreślają w swym piśmie włodarze miast i miejscowości, sejm „uchwalił najbardziej antysamorządową ustawę w obecnej kadencji”. Sygnatariusze zapowiadają, że jak nic się nie zmieni, to zapadną „ponure ciemności”.

Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, we wtorek, 1 grudnia symbolicznie zostało wyłączone oświetlenie elewacji Ratusza, Willi Sixta, Teatru Polskiego, Galerii Bielskiej BWA oraz oświetlenie na placach - Ratuszowym i Chrobrego oraz na Rynku wraz z przyległymi ulicami. Wybrano takie miejsca, w których wyłączenie oświetlenia było najmniej dotkliwe dla mieszkańców.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.